• Policista rupjā zākāšana Majoru pludmalē beidzot tiks sodīta

  Sabiedrība
  Santa.lv
  Santa.lv
  1. decembris, 2023
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Kadrs no video
  Šonedēļ Valsts policija pabeidza izmeklēšanu kriminālprocesā par huligānismu, ja to izdarījusi personu grupa un ja tas saistīts ar pretošanos varas pārstāvim. JŠis gadījums skaļu rezonansi izraisīja jūlijā, kad Majoru pludmalē, kur atpūtnieki rupji uzvedās un ar klaju necieņu izturējās pret pašvaldības policijas inspektoru.

  Šā gada jūlijā Valsts policija saņēma izsaukumu no Jūrmalas pašvaldības policijas, jo pludmalē bija nepieciešama palīdzība kārtības un drošības nodrošināšanā. Divi vīrieši bija pienākuši pie Pašvaldības policijas darbinieka un, ignorējot apkārtējo cilvēku tiesības uz mierīgu atpūtu un traucējot Jūrmalas pašvaldības policijas darbu pie iespējamās administratīvās atbildības saucamas personas aizturēšanā, uzvedās agresīvi, ar klaju cinismu un bezkaunību, skaļi kliedzot, lietojot necenzētus, cilvēka cieņu aizskarošus vārdus, rupji un aizskaroši vēršoties pret inspektoru.

  Sākotnēji saistībā ar notikušo Valsts policijā tika uzsākti administratīvo pārkāpumu procesi, kas, iegūstot papildus informāciju un vērtējot notikušo, tika pārkvalificēti.

  Izmeklēšanas laikā tika iegūts liela apjoma video materiāls, kur fiksēts notikušais pludmalē līdz Valsts policijas amatpersonu ierašanās brīdim un veikta rūpīga materiāla analīze, lai nostiprinātu pierādījumus un skaidrotu pie atbildības saucamās personas.

  Veicot rūpīgu darbu, Valsts policija noskaidroja konfliktā iesaistītās personas.

  Sadarbībā ar prokuratūru izvērtētais materiālu kopums deva pamatu iepriekš uzsākto kriminālprocesu pārkvalificēt pēc 231. panta otrās daļas, proti, par huligānismu, ja to izdarījusi personu grupa vai ja tas saistīts ar pretošanos varas pārstāvim vai personai, kura vēršas pret sabiedriskās kārtības pārkāpšanu.

  Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods.

  Par aizdomās turētajiem par šo noziedzīgo nodarījumu tika atzīti divi vīrieši – Latvijas iedzīvotāji, kuri dzimuši 1980. un 1982. gadā. Šīs personas iepriekš nav krimināli sodītas.

  Šā gada 28. novembrī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Jūrmalas iecirkņa policisti kriminālprocesu nosūtīja Pierīgas prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret minētajām personām.

  Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē