• Šobrīd

  weather img

  Rīga +26°C Skaidrs, DR vējš, 3.09 m/s

  IZPROT TAVAS SĀPES

  Nemiro: Ir optimāls brīdis, lai sakoptu Sporta likumu kopumā

  Sports
  Ziņu aģentūra LETA
  22. marts
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Ralfs Nemiro
  Foto: LETA
  Ralfs Nemiro
  Patlaban ir optimāls brīdis, lai sakoptu Sporta likumu kopumā, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas sēdē sacīja parlamenta deputāts Ralfs Nemiro.

  Deputāts norādīja, ka izskatīšanas procesā esošie grozījumi Sporta likumā, kas paredz aizliegumu Latvijā reģistrētiem spēlētājiem vai komandām piedalīties sporta sacensībās Krievijā un Baltkrievijā, rada iespēju veikt citus grozījumus likumā. 

  Pēc Nemiro domām, Sporta likums ir novecojis, tādēļ viņš iesaka sporta organizācijām un politiķiem veidot kopīgu darba grupu, kura pārskatītu pašreizējo Sporta likumu.

  Sporta apakškomisijas sēdē Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) un Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) pārstāvji informēja par jau izdarīto saistībā ar atbalstu Ukrainai.

  LOK prezidents Žoržs Tikmers iepazīstināja ar LOK rīcībām, kopš iesākās Krievijas militārā agresija Ukrainā. LOK atkārtoti ir piedalījusies tiešsaistes sanāksies ar citu valstu Olimpiskajiem centriem, kā arī ar Olimpisko sporta veidu federācijām, lai izplānotu, kā rīkoties nākotnē.

  11.martā darbu sākusi ""Rimi" Olimpiskā centra" tranzīta vieta. Tur sagaidīti pirmie Ukrainas bēgļi – jaunie basketbolisti un viņu ģimenes.

  Savukārt 14.martā LOK sākusi darbu Ukrainas bēgļu koordinatore Jolanta Dukure. Nākamajā dienā sagaidīts otrais bēgļu autobuss ar jaunajiem basketbolistiem.

  16.martā LOV darbu sācis ukraiņu fizioterapeits Arturs Rozsolodins.

  LOV valdes priekšsēdētājs Einars Fogelis sēdē skaidroja, ka valde sniedz dažāda veida palīdzību – gan kravas pārvadāšanu no Latvijas uz Ukrainu, gan sportistu un viņu ģimeņu patvēruma vietu sagatavošanu.

  Papildus notiek monitorings sociālajos tīklos, lai piefiksētu, ka neviens federācijas dalībnieks vai valdes loceklis atklāti nepauž atbalstu Krievijai.

  Ja šāda situācija izveidosies, tad šī persona tikšot atstādināta no amata. Tomēr darbinieku trūkuma dēļ esot grūti izsekot visu cilvēku aktivitātēm.

  Deputāts Raimonds Bergmanis (ZZS) ierosināja no valsts puses noteikt prasību visām sporta federācijām izveidot ētikas komisiju, kas atsevišķi sekotu līdzi cilvēku publiski paustajai informācijai.

  Iepriekš ziņots, ka 17.martā Saeima nodeva izskatīšanai komisijās grozījumus Sporta likumā, kas aizliegs Latvijā reģistrētiem spēlētājiem vai komandām piedalīties sporta sacensībās Krievijā un Baltkrievijā.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+