• Miljardieris Avens: Lēmums atņemt Triju Zvaigžņu ordeni pārsteidza un pazemoja

  Karš
  Ziņu aģentūra LETA
  3. marts, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: LETA
  Ordeņu kapitula lēmums atņemt Triju Zvaigžņu ordeni pārsteidza un pazemoja, atklātā vēstulē, ko izplatījis labdarības fonds «Paaudze», norāda Eiropas Savienības (ES) sankcijām pakļautais fonda dibinātājs, Krievijas miljardieris Pjotrs Avens.

  Viņš pauž pateicību cilvēkiem visā pasaulē, kas patlaban rīkojas, lai apturētu asinsizliešanu Ukrainā. Avens akcentē, ka publiska prasība pēc nekavējošas vardarbības apturēšanas, atbalsts un palīdzība bēgļiem ir Eiropas humānisma aksioma.

  Avens atgādina par savu paziņojumu pirms vairākām dienām, ka atkāpjas no «Alfa-Bank» padomes priekšsēdētāja amata. ES sankcijām pakļautais miljardieris uzsvēra, ka patlaban viņš nodarbojas ar aizstāvību pret ES sankcijām un «apvainojumiem», lai varētu turpināt nodarboties ar sev tuvām lietām – mākslas un kultūras projektu atbalstīšana, kas veicina starptautisko sadarbību, tai skaitā arī Latvijā.

  «Mums visiem šobrīd jāsaglabā dvēseles un prāta spēks, lai apturētu asinsizliešanu Ukrainā.

  Tas, kas šobrīd notiek Ukrainā, ir smaga traģēdija abām brāļu tautām.

  Kā savulaik rakstīja Fjodors Dostojevskis: «Visas pasaules laime nav vienas asaras vērta uz nevainīga bērna vaiga»,» atklātajā vēstulē pauž Avens. 

  Viņš arīdzan uzsvēra, ka par Ordeņu kapitula lēmumu komentārus nesniegs.

  LETA jau rakstīja, ka Ordeņu kapituls ārkārtas sēdē pieņēma divus lēmumus – piešķirt Ukrainas prezidentam Volodimiram Zelenskim Viestura ordeņa pirmo šķiru un atņemt Avenam Triju Zvaigžņu ordeni.

  Kā aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra vadītāja Justīne Deičmane, Ordeņu kapituls lēma piešķirt Zelenskim Viestura ordeņa pirmo šķirtu par savas valsts un zemes nelokāmu aizsargāšanu. Ordeņu kapitula kanclere Sarmīte Ēlerte norādīja, ka Viestura ordenis – Latvijas valsts augstākais apbalvojums – piešķirts Ukrainas prezidentam, godinot Zelenska personisko drosmi un līderību cīņā par Eiropas kopējo vērtību aizsardzību, vadot visas ukraiņu tautas varonīgo cīņu pret Krievijas agresiju.

  Ārkārtas sēdē Ordeņu kapituls arī pieņēma lēmumu par augstākā Latvijas valsts apbalvojuma Triju Zvaigžņu ordeņa atņemšanu Avenam. Ordeņu kapitula kanclere uzsvēra, ka ar Triju Zvaigžņu ordeni – visaugstāko valsts apbalvojumu – apbalvo par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā.

  «Latvijas nacionālajās interesēs ir miers un drošība Eiropā. Krievijas karš pret Ukrainu ir starptautisko tiesību pārkāpums, noziegums pret ukraiņu tautu. Avens nav norobežojies no Putina režīma izraisītā kara. Tas nozīmē atbalstu Krievijas agresijai, kas nav savienojams ar augstāko Latvijas valsts apbalvojumu un apbalvotas personas statusu, to nevar atsvērt iepriekšējie personas nopelni,» pauda Ēlerte.

  Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (JKP) aicinās Latvijas Universitāti (LU) atņemt LU goda doktora statusu Avenam.

  Karš Ukrainā

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē