• Šobrīd

  weather img

  Rīga +1°C Daļēji apmācies, ZR vējš, 2.06 m/s

  Latvijas Leļļu teātrī atgriežas digitālās izrādes

  Kultūra
  Santa.lv
  Santa.lv
  2. decembris, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: M. Markovskis
  Latvijas Leļļu teātra repertuārā no 1. decembra līdz janvāra beigām atgriežas vairākas digitālās izrādes, ko iespējams noskatīties Dīvānzālē – virtuālajā teātra telpā, kas pieejama no jebkuras viesistabas. Silta tēja, mīksts pleds un mīļākais dīvāns vīrusu sezonā var kļūt par labāko zāli, no kuras baudīt kādu no svētku laika izrādēm, ko uz īstās skatuves teātra remonta dēļ šogad nav iespējams redzēt.

  Dīvānzāles repertuārā decembrī un janvārī iekļauti 4 iestudējumi – M. Stārastes «Ziemas pasaka», H. K. Andersena «Sniega karaliene», M. Stārastes «Ziemassvētku prieks» un pēc latviešu tautas pasakām veidotā izrāde «Vecmāmiņas pasakas». Ģimenes biļete uz izrāžu digitālajām versijām iegādājama par 15.00 EUR, un pieejas kods pēc aktivizēšanas izmantojams 72h laikā neierobežotu reižu skaitu. Biļetes iegādājamas un skatāmas vietnē www.bilesuparadize.lv no 1. decembra – 31. janvārim.

  Projektu «Dīvānzāle» Latvijas Leļļu teātris aizsāka pandēmijas laikā, sagatavojot teju 20 skatītāju iemīļotāko izrāžu video versijas, kas tika piedāvātas digitālā formātā. Pagājušās sezonas beigās, mazinoties teātra darbību ierobežojošiem noteikumiem, «Dīvānzāles» darbība tika pārtraukta, taču, reaģējot uz skatītāju un skolu pieprasījumu, no šī gada decembra dažus iestudējumus atkal būs iespējams noskatīties attālināti. Digitālo izrāžu repertuārs tiks mainīts un papildināts.

  Iespēja skatīties izrādes attālināti ir gan mājsaimniecībām, gan klašu kolektīviem projekta «Skolas soma» ietvaros, iegādājoties biļetes par zemāku cenu. Vairāk par digitālo izrāžu nodrošinājumu lasiet teātra mājaslapā https://www.lelluteatris.lv/lv/teatris/jaunumi/2022–1/novembris-1/divanzale-atkal-ver-durvis-skatitajiem.

  Ja priekšroku dodat teātra apmeklējumam klātienē, decembrī Latvija Leļļu teātra repertuārā atradīsiet plašu ziemas pasaku klāstu un piedāvājumu latviešu un krievu valodā: E. Kaufelds «Jūlijonkuliņa Ziemassvētki», A. Veselovs «Saulīte un sniega cilvēciņi», D. Strelēvica «Sidraba egle», latviešu tautas pasaka «Vecīša cimdiņš», S. Kozlovs "Ezītis un egle” u.c. Savukārt pieaugušos no 9. decembra gaida muzikāls lieliestudējums – politiski erotisks kabarē “Bez morāles. Ar lellēm”. Visas izrādes Latvijas Leļļu teātra ēkas remonta laikā notiek Rīgas Latviešu biedrības namā, kur atrodas arī biļešu kase.

  https://youtu.be/VXx-2NiHGNs – «Sniega karaliene»

  https://youtu.be/vaDY78qPHPQ – «Ziemas pasaka»

  https://youtu.be/dysm_x1b6wQ – «Ziemassvētku prieks»

  https://youtu.be/7datfJDtsWg – «Vecmāmiņas pasakas»

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+