• Latvijā motociklus pērk arvien vairāk – noskaidrota populārākā izvēle

  Auto
  Auto Latvija
  Auto Latvija
  29. aprīlis, 2023
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Publicitātes foto
  2023. gada pirmajā ceturksnī iedzīvotāji Latvijā iegādājušies par 16 % vairāk motociklu nekā pirms gada, un par populārāko motociklu zīmolu pirmajos trīs mēnešos kļuvusi «Honda», kas teju dubultojusi pārdošanas apjomus, liecina «Citadele Leasing» apkopotā informācija.

  Motociklus Latvijā joprojām biežāk iegādājas privātpersonas, kuru pirkumi pirmajos trīs mēnešos veido 63 % no tirgus. Mērot pret aizvadīto gadu, privātpersonu pieprasījums pēc motocikliem kāpis par 11 %, savukārt juridiskām personām – par 20 %.

  Populārākā motociklu marka pirmajā ceturksnī bijusi «Honda» – šos motociklus iedzīvotāji pirkuši par 89 % vairāk nekā gadu iepriekš. Iecienītāko zīmolu trijniekā ir arī «Yamaha» un BMW, kas pērn šajā laika periodā bija topa galvgalī. KTM šogad izdevies kāpināt pārdošanas apjomus par 58 %, ierindojoties 4. vietā.

  Līzingā pirktākais modelis šogad ir «BMW R1250GS Adventure», kas iegādāts vairāk nekā 3 reizes biežāk, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Iedzīvotāju vidū populāra izvēle bijusi arī «Yamaha XTZ 690», kā arī rollera tipa transportlīdzeklis «Honda WW125A».

  «Motociklu sezona ir atsākusies, un tiem, kas domā par jauna motocikla iegādi, der atcerēties, ka jārēķinās ar dažāda veida izmaksām – laikapstākļiem atbilstoša ekipējuma iegādi, kā arī regulāru motocikla tehnisko apkopi, kas ir sevišķi svarīga, ņemot vērā, ka aptuveni pusgadu motocikls netiek aktīvi lietots. Šīs pozīcijas jāņem vērā, lai objektīvi aprēķinātu, cik izmaksās motocikla uzturēšana gada laikā,» norāda Pēteris Plaudis, «Citadele Leasing» vadītājs Latvijā.

  No jauna reģistrēto motociklu rindās elektriskie motocikli veido nedaudz vairāk kā 2 % no kopējā šīs kategorijas transporta līdzekļu skaita – tas ir aptuveni tikpat, cik fiksēts pērn.

  Iegādājoties motociklu, iedzīvotāju vairākums izvēlas melnas krāsas motociklu, un iecienītāko krāsu trijniekā ir arī pelēkas un baltas krāsas spēkrati.

   

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē