• Kāds ir sods par nenotīrītu mājas jumtu?

  Sabiedrība
  Santa.lv
  Santa.lv
  22. decembris, 2023
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: IEVAS PADOMU AVĪZE
  Uz jumta sakrājies sniegs un ledus kļūst bīstams gan gājējiem, gan jumtu konstrukcijām, no jumtiem krītošs sniegs var sabojāt automašīnas un pilsētvides objektus, tāpēc Rīgas ēku saimnieki aicināti veikt jumtu tīrīšanu.

  Kā informē Rīgas pašvaldības Ārējas komunikācijas nodaļas projektu koordinatore Edīte Matuseviča, veicot jumtu tīrīšanu, ir atļauts īslaicīgi norobežot teritoriju, kur varētu nokrist sniegs un ledus. Ilgstoši bloķēt gājēju ietvi, nenodrošinot gājējiem iespēju droši apiet norobežoto teritoriju, nav atļauts.

  Iedzīvotāji arī aicināti nekavējoties ziņot par ietvēm, kas ilgstoši bloķētas no jumta krītoša sniega vai ledus radītas bīstamības dēļ: Rīgas pašvaldības policijai (RPP) pa tālruni 110 vai RPP aplikācijā; aizpildot e-pieteikumu mājaslapā riga.lv.

  Pašvaldībā arī atgādina, ka par nenotīrītu jumtu var saņemt naudas sodu. Maksimālais sods fiziskām personām ir 350 eiro, bet juridiskām – 1400 eiro.

  Projektu «Ziņas senioriem» finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par «Ziņas senioriem» saturu atbild Žurnāls Santa.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē