• Huligāni ar grafiti apķēpājuši jauno elektrovilcienu

  Sabiedrība
  Ziņu aģentūra LETA
  29. marts, 2023
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Zane Bitere / LETA
  Rīgā, Vagonu depo, ar grafiti apzīmēts viens jaunais elektrovilciens.

  Valsts policijas (VP) Rīgas Ķengaraga iecirknī vakar saņemta informācija par to, ka Vagonu depo ar grafiti ir apzīmēts viens vilciens. Saistībā ar notikušo sākta resoriskā pārbaude, aģentūrai LETA apliecināja VP Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāve Elīna Priedīte.

  AS «Pasažieru vilciens» Komunikācijas un mārketinga daļas vadītāja Sigita Zviedre aģentūrai LETA apstiprināja, ka ar grafiti ir apzīmēts viens jaunā elektrovilciena sastāvs.

  Plašāk komentēt notikušo varot «Škoda Group» pārstāvji, jo šie vilcieni ir «Škoda Vagonka» īpašums un par jauno elektrovilcienu apsardzi līdz mirklim, kad tie tiks nodoti «Pasažieru vilcienam», rūpējoties «Škoda».

  «Škoda Vagonka» pārstāvis Jans Švehla aģentūrai LETA apstiprināja, ka vilciens ticis apzīmēts naktī no svētdienas uz pirmdienu, 27.martu. Par situāciju «Škoda Vagonka» sazinās ar Latvijas policiju. Savukārt teritoriju, kurā atrodas vilcieni, apsargā apsardzes uzņēmums, un «Škoda Vagonka» lūgusi šo uzņēmumu pastiprināt apsardzi.

  Jau ziņots, ka līdz šim Latvijā ir nogādāti deviņi jaunā elektrovilciena sastāvi. Pirmais jaunais elektrovilciens Rīgu sasniedza pērn jūnijā, otrais – jūlijā, trešais – oktobrī, ceturtais – novembrī, piektais – decembrī, sestais – šogad janvārī, bet septītais un astotais – februārī.

  Elektrovilcienu pārvietošana no Čehijas notiek ar autotransportu caur Poliju un Lietuvu.

  Rīgā elektrovilciena vagoni tiek uzmontēti uz platsliežu ratiņiem, tiem uz jumta tiek uzstādītas elektroiekārtas un veikti visi nepieciešamie darbi, lai varētu veikt elektrovilciena iestatīšanas darbus un izmēģinājuma braucienus.

  Katrs elektrovilciens sastāv no četriem vagoniem. Viena elektrovilciena garums ir 109 metri. Katrā vilcienā ir sēdvietas 436 pasažieriem un stāvvietas 454 pasažieriem.

  Paredzēts, ka ar jaunajiem vilcieniem izpildīs reisus Aizkraukles, Tukuma, Saulkrastu un Jelgavas virzienā.

  Visa projekta kopējās izmaksas ir 257,889 miljoni eiro, tostarp 23 no pavisam 32 jauno elektrovilcienu sastāvu iegāde plānota ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansējumu 114,211 miljonu eiro apmērā.

  «Pasažieru vilciens» ir izveidots 2001.gadā, nodalot iekšzemes pasažieru pārvadājumus no «Latvijas dzelzceļa» veiktajām funkcijām. Iepriekš «Pasažieru vilciens» 100% bija «Latvijas dzelzceļa» meitasuzņēmums, taču 2008.gada oktobrī tas tika pārveidots par valsts uzņēmumu.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē