• Andrejsalā uz ēkas sienas apskatāmi unikāli mākslas darbi

  Māksla
  Estere Jansone
  31. maijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Publicitātes attēls
  Ar mērķi dot iespēju grafiti māksliniekiem realizēt savas idejas un vienlaicīgi padarīt Andrejsalas industriālo vidi košāku un interesantāku, veikala fasādes Andrejostā izvietoti 10 lielformāta mākslas darbi, ko grafiti tehnikā radījuši atpazīstami tetovēšanas mākslinieki Kārlis Ulmanis, Emīls Salmiņš un Jānis Burmeisters.

  Veikala ēka Andrejostas ielā 5 atrodas industriālā ostas teritorijā, un tās sienas regulāri nesankcionētā veidā tiek apzīmētas. Tāpēc uzņēmums Riga Spirits & Wine Outlet, vēloties atbalstīt ielu mākslas kustību un padarīt industriālo apkārtni pievilcīgāku un košāku, uzaicināja trīs talantīgus tetovēšanas māksliniekus radīt kvalitatīvus un augstvērtīgus mākslas darbus, ko izvietot uz ēkas fasādes.

  Mākslinieki Kārlis Ulmanis, Emīls Salmiņš un Jānis Burmeisters ir starp Latvijā pazīstamākajiem un populārākajiem tetovētājiem, taču viņi aizraujas arī ar grafiti mākslu. Kā zināms, Latvijā nav daudz vietu, kur legāli būtu iespēja grafiti māksliniekiem izpaust sevi šajā bieži vien sabiedrībā nesaprastajā mākslas formā, tāpēc, lai dotu iespēju māksliniekiem parādīt savu talantu plašākai sabiedrībai un parādīt to, ka grafiti darbi var bagātināt pilsētvidi.

   Šobrīd darbi ir izvietoti uz veikala ēkas fasādes Andrejostas ielas pusē, un plānots, ka tie tur atradīsies ilgtermiņā.

  Savos darbos mākslinieki gan pievērsās dažādām sociālām tēmām, gan vienkārši  izmantoja iespēju eksperimentēt un īstenot savas radošās idejas, vienlaikus katrs saglabājot savu unikālo rokrakstu.

  «Andrejsala vēl nesen bija īsts underground kultūras centrs, un arī mūsu uzņēmums jau ir saaudzis ar šo apkaimi, tāpēc jūtam pret to zināmu atbildību. Lai bagātinātu pilsētvidi, kurā paši ikdienā atrodamies, un atbalstītu māksliniekus, esam devuši platformu legālai grafiti mākslai uz sava veikala fasādes, kā arī kļuvuši par atbalstītājiem ielu mākslas festivālam «ROW.Vol.3», kas 2. jūnijā notiks radošajā kvartālā «Provodņiks»,» saka Riga Spirits & Wine Outlet līdzdibinātājs un valdes priekšsēdētājs Andris Lūkins. Viņš norāda, ka sabiedrība sagaida uzņēmumu iesaisti vietējā dzīvē, tāpēc aicina arī citus uzņēmējus pielikt roku savas apkaimes attīstībā un atbalstīt vietējās kopienas iniciatīvas.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē