• Carnikavā un Jūrmalā pielāgos pārgājienu takas cilvēkiem ar kustību un redzes traucējumiem

  Aktuāli
  Ziņu aģentūra LETA
  3. novembris, 2023
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Publicitātes foto
  Ar mērķi uzlabot tūrisma produktu pieejamību dažādām sabiedrības grupām Rīgas plānošanas reģions kopā ar partneriem Latvijā un Igaunijā uzsāk jaunu projektu «Pārgājienu taku pieejamība», kura ietvaros reģions pielāgos divu garo pārgājienu taku posmus cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem.

  Carnikavā tiks iegādāti pārgājieniem piemēroti ratiņkrēsli cilvēkiem ar kustību traucējumiem, bet  Jūrmalā posmā no Dubultiem līdz Pumpuriem tiks iekārtota Labsajūtas taka pieejamības uzlabošanai cilvēkiem ar redzes traucējumiem.

  «Šie abi būs pilotprojekti tūrismā, kurā kopā ar nevalstisko sektoru un ekspertiem pielāgosim posmus reģionā, lai arī garo maršrutu pārgājienu takas būtu piemērotas cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem.

  Mūsdienu tūrisma tendence ir veidot visām sabiedrības grupām iekļaujošu vidi.

  Tāpēc Latvijas un Igaunijas partneri ir apvienojušies, lai turpinātu iepriekš īstenotos garo pārgājienu maršrutu projektus, izstrādājot risinājumus un testējot tos dažādu sociālo grupu pieejamībai,» norāda Iveta Šķiliņa, Rīgas plānošanas reģiona projektu vadītāja.

  Carnikavā plānota divu pārgājienu ratiņkrēslu iegāde pārgājienu pieejamības veicināšanai cilvēkiem ar kustību traucējumiem «Jūrtakas» posmā pie Carnikavas promenādes, kā arī universālā dizaina elementu izveide promenādes posmā, piemēram, pludmales paklājiņi cilvēkiem ratiņkrēslos, senioriem, vecākiem ar bērnu ratiņiem.

  Savukārt Jūrmalā iecerēta Labsajūtas takas pilnveide posmā no Dubultiem līdz Pumpuriem, kas paredz takas pieejamības uzlabošanu cilvēkiem ar redzes traucējumiem (norādes braila rakstā, vizuāli marķējumi, audiorisinājums u.c.), kā arī norādes pludmalē uz tuvāko WC, kas pieejamas cilvēkiem ar invaliditāti un kurās ir pārtinamais galdiņš zīdaiņiem.

  Saistībā ar tūrisma attīstību Rīgas plānošanas reģions ir īstenojis vairākus projektus tūrisma attīstības jomā.

  Tostarp reģions piedalījās garās distances pārrobežu pārgājienu maršruta «Mežtaka» (Forest Trail) izveidē, kurā tika marķēts pārgājienu maršruts 1050 km garumā cauri Latvijas un Igaunijas mežiem, no Rīgas līdz  Tallinai.

  INTERREG Igaunijas-Latvijas programmas projekts «Pārgājienu taku pieejamība» tiek īstenots Latvijā un Igaunijā un paredz uzlabot «Mežtakas» un «Jūrtakas» pārgājienu taku pieejamību dažādām sabiedrības grupām, iekļaujot ģimenes ar maziem bērniem, seniorus, cilvēkus ar pārvietošanās grūtībām vai citiem ierobežojumiem. Sadarbībā ar šo sabiedrības grupu organizācijām, vietējām kopienām, gidiem, uzņēmumiem un pašvaldībām tiks izstrādāti vides pieejamības risinājumi, dodot iespēju baudīt pārgājienu pieredzi plašākam sabiedrības lokam. Projektā Latviju kopā ar Rīgas plānošanas reģionu pārstāv projekta vadošais partneris Latvijas Lauku tūrisma asociācija «Lauku ceļotājs», kā arī Kurzemes plānošanas reģions, Vidzemes plānošanas reģions un biedrība «Movement Spontaneous» Vairāk par projektu var uzzināt šeit: https://rpr.gov.lv/project/accessible-hiking-trails/.

  Rīgas plānošanas reģionu veido Rīga un Jūrmala, kā arī septiņi novadi – Ādaži, Mārupe, Ķekava, Olaine, Ropaži, Salaspils un Sigulda.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē