• Bijušais NBS vadītājs: Krievija ķersies pie vecajiem ieročiem un spēs uzturēt karadarbību vēl ilgi

  Karš
  Ziņu aģentūra LETA
  18. jūlijs, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Kadrs no video
  Krievijas pret Ukrainu sāktajam karam pagaidām iznākumu neredz, šorīt intervijā LTV «Rīta panorāmā» vērtēja bijušais Latvijas Nacionālo bruņoto spēku komandieris Juris Maklakovs.

  Maklakova vērtējumā, karš diemžēl var turpināties ilgu laiku, jo uzvarēt Krieviju šajā karā ir ļoti grūts uzdevums.

  Viņš atzīmēja, ka Krievijas armijas spējas ir saglabājušās vēl gana lielas – pat ja tiks izmantoti jaunie ieroči un munīcija, tā ķersies pie vecajiem ieročiem un spēs uzturēt karadarbību vēl ilgi.

  Eksperts uzsvēra, ka jebkuram karam jābeidzas ar pārrunām, un redzams, ka Krievija pašlaik mēģina iegūt «kādus trumpjus», lai piespiestu Ukrainu uz pārrunām, piemēram, tā mēģina nostiprināties Donbasā un varētu mēģināt atkal uzbrukt Harkivai vai mēģināt iegūt jaunas teritorijas gar Melno jūru.

  Maklakovs uzskata, ka arī Eiropas demokrātijām gaidāmi lieli izaicinājumi saistībā ar to, kā turpināt reaģēt uz karu apstākļos, kad iespējami trūks energoresursu, kas negatīvi ietekmēs to ekonomikas. 

  Viņš uzsvēra, ka ilgs karš ekonomiski nav arī pašas Krievijas interesēs.

  Bijušā armijas vadītāja skatījumā, būtisks pavērsiens karadarbībā ir tas, ka Ukraina beidzot ir saņēmusi jaudīgākus Rietumu ieročus, ar kuriem jau veikti sekmīgi triecieni pa Krievijas spēku kara bāzēm, munīcijas noliktavām un piegāžu konvojiem. Krievija sākusi pārgrupēšanos, ņemot vērā šo ieroču Ukrainai sniegtās iespējas.

   

   

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē