• Asociācija: Jauno ierobežojumu dēļ darbu varētu zaudēt vismaz 40% bāru nozares darbinieku

    Sabiedrība
    Ziņu aģentūra LETA
    16. oktobris, 2020
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: Shutterstock
    Covid-19 apkarošanai ieviesto jauno ierobežojumu dēļ bāru nozarē darbu varētu zaudēt vismaz 40% darbinieku, norāda Latvijas Bāru asociācijas valdes loceklis Oskars Ikstens.

    «Jau šobrīd bāru nozare atrodas uz ļoti šauras un akmeņainas kalnu takas, un vēl viens nepārdomāts valdības lēmums to iegrūdīs aizā, kurā izdzīvos tikai tie, kuri spēs darboties ēnu ekonomikas apstākļos. Mēs jau tuvojamies stāvoklim, kādā bāru nozare nonāktu, ja tiktu izsludināts sausais likums,» saka Ikstens.

    Viņš norādīja, ka bāros ir iespējams nodrošināt kontrolētu vidi, regulēt cilvēku skaitu, kā arī rast citus drošības līdzekļus. «Ja cilvēki var pulcēties lielveikalos, ja pat nelielos pasākumos drīkst vienā telpā atrasties līdz 30 cilvēkiem – ļaujiet arī bāriem darboties pēc līdzīgiem nosacījumiem,» pauda Ikstens.

    Asociācijas valdes loceklis atzīmēja, ka šogad bāru nozares kopējais apgrozījums Latvijā ir samazinājies par vismaz 50% salīdzinājumā ar 2019. gada attiecīgo periodu. «Valdības ierosinājums ļaut bāriem strādāt vien līdz pusnaktij nostādīs bāru nozari bankrota priekšā, jo kompensācijas un atbalsta mehānismi piedāvāti netiek. Pat pēc pašām optimistiskākajām prognozēm darbu zaudēs 40% darbinieku,» norādīja asociācijā.

    Pēc asociācijā vēstītā, bāru nozarē pirms Covid-19 krīzes darbojās apmēram 900 uzņēmumu, bet šobrīd to skaits ir sarucis un samazināsies vēl, ja netiks sniegts atbalsts no valsts.

    Ikstens arī piebilda – jārēķinās, ka, nesaņemot atbalstu vai iespēju strādāt, daļa bāru varētu sākt strādāt nelegālā režīmā, kas kaitēs gan epidemioloģiskajai drošībai, gan nozares sakārtošanai un nodokļu maksāšanai ilgtermiņā.

    Tāpat Latvijas Bāru asociācijā pauda – ja bāriem tiktu ļauts strādāt arī pēc pusnakts, nozarei būtu iespējams pārdzīvot šo sarežģīto laiku, taču, ja Covid-19 ierobežojumu dēļ tas nav iespējams, ir nepieciešamas kompensācijas darbiniekiem par dīkstāvi, kā, piemēram, Apvienotajā Karalistē, kur tiek kompensēti 80% algas. 

    Jau ziņots, ka sestdien, 17. oktobrī, Covid-19 izplatības mazināšanai stāsies spējā jauni ierobežojumi publiskās ēdināšanas un nakts izklaides vietām, tostarp ierobežojot to darba laiku līdz plkst. 24.

    0 komentāri

    Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

    Pievienot komentāru

    Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē