• 2,39 promiļu reibums starppilsētas autobusa vadītājam – Jelgavā aiztur dzērājšoferi

  Sabiedrība
  Auto Latvija
  Auto Latvija
  7. oktobris, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pixabay
  Policija Jelgavā ceturtdien pēc pasažieres ziņojuma aizturējusi starppilsētas autobusa vadītāju 2,39 promiļu lielā alkohola reibumā, kurš skaidrojis, ka iepriekšējā dienā izdzēris aptuveni litru degvīna, informēja Valsts policija (VP).

  6. oktobra vakarā ap pulksten 19.30 VP Zemgales reģiona pārvaldes darbiniekiem piezvanīja sieviete un informēja, ka viņa Jelgavā esot izkāpusi pieturā no starppilsētu satiksmes autobusa, kura vadītājs, viņasprāt, pie stūres ir sēdies, būdams alkohola reibumā.

  Amatpersonas noskaidroja, ka «Neoplan» autobuss turpina kustību pa Lielo ielu Rīgas virzienā, un par iespējamo likumpārkāpumu sniedza informāciju Patruļpolicijas nodaļas Satiksmes uzraudzības rotas darbiniekiem. 

  Policisti aptuveni pēc astoņām minūtēm pamanīja minēto autobusu un to apturēja netālu no Lielās un Pētera ielas krustojuma. 

  Veicot alkohola pārbaudi ar alkometru, vīrieša izelpā tika konstatētas 2,39 promiles. 

  Likumsargi sāka administratīvā pārkāpuma procesu, atstādināja personu no transportlīdzekļa vadīšanas un viņam piemēroja tiesību izmantošanas apturēšanu. Autobusa vadītājam uz lietas izskatīšanu jāierodas Jelgavas policijas iecirknī 30 dienu laikā.

  Kā skaidroja autobusa vadītājs, viņš iepriekšējā dienā esot izdzēris aptuveni vienu litru degvīna.

  Pirms darba uzsākšanas ceturtdien šoferis no veselības speciālista saņēmis atļauju doties maršrutā, kā arī pašsajūta bijusi laba, tāpēc nav bijušas aizdomas par alkohola reibumu. 

  Aptuveni vienu stundu pēc apturēšanas notikuma vietā ieradās cits autobusa vadītājs, kurš transportlīdzekli novietoja stāvvietā. 

  Brīdī, kad policisti apturēja autobusu, tajā atradās viens pasažieris. 

  Personām, kuras izvēlas sēsties pie stūres pēc alkohola lietošanas, jāņem vērā, ka par transportlīdzekļa vadīšanu, ja pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija pārsniedz 1,5 promiles, vadītājam piemēro naudas sodu no 1200 līdz 2000 eiro un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem. 

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē