Spēlēju sievietes, kurām jāizdzīvo vīriešu pasaulē. Saruna ar kino ikonu Moniku Belluči

Viņa nelīdzinās nevienai citai. Monika Belluči neskaitāmas reizes nodēvēta par skaistāko sievieti pasaulē. 80. un 90. gados viņa piedalījās Dolce & Gabbana modes skatēs, rotāja žurnāla Vogue vākus, bija Dior seja. Pēc lieliskās karjeras modes industrijā itāliešu modele, kas kļuvusi par aktrisi, vairāk nekā 30 gadus pavadījusi, filmējoties gan grāvējos, gan autorfilmās Eiropā un ASV. Viņa strādājusi ar Melu Gibsonu un Morganu Frīmenu. Viņu režisējis Frānsiss Fords Kopola, Džuzepe Tornatore un citi. 51 gada vecumā viņa kļuva par Bonda meiteni filmā Spektrs.
Silvija Pingitore
Foto: Wikimedia Commons

Bija gods viņu satikt šogad pēc debijas Ņujorkas Beacon Theatre teātrī Toma Volfa vienas sievietes izrādē Marija Kallasa: Vēstules un atmiņas.
Satriecošā dīva atveidoja leģendāro 20. gadsimta soprānu Mariju Kallasu. Projekts aizsācies 2019. gadā Parīzē kā lasījumu sērija. Kopš tā laika Monika Belluči savaldzinājusi auditoriju daudzos pasaules teātros – no Romas līdz Atēnām, no Londonas līdz Losandželosai, pasaulei parādot dziļu izpratni par Marijas Kallasas patieso stāstu.

 

– Monika, kā jūs iesaistījāties Marijas Kallasas dzīvesstāsta veidošanā?
– Viss sākās, kad režisors Toms Volfs 2017. gadā uzņēma skaistu dokumentālo filmu ar nosaukumu Maria by Callas: In Her Own Words. Režisors veica neticami plašu izpēti par Kallasas dzīvi, un, kad viņš saskārās ar šiem memuāriem, skaistajām vēstulēm, radās ideja izveidot teātra izrādi. Toms lūdza mani iesaistīties. Es nekad nebiju spēlējusi uz skatuves un sākumā biju noraizējusies, taču stāsts par Kallasu mani tik ļoti aizkustināja, ka nevarēju pateikt nē.

Ziniet, man jaunas meitenes bieži jautā, kā kļūt par aktrisi, bet nekad nezinu, ko teikt, jo tas ir kas ārkārtīgi grūti sasniedzams.

Viņas sievišķība mani iedvesmoja, jutu viņu tik tuvu savai sirdij. Lai gan mēs nākam no pilnīgi dažādām dzīvesvietām, patiešām jutu viņas sāpes, kuras bija paslēptas no sabiedrības acīm. Kallasa kopš bērnības tika pastāvīgi sāpināta, viņai bija jārisina sarežģītas mātes un meitas attiecības, kā arī bija konfliktējošas attiecības ar māsu un vīriešiem, kuros viņa iemīlējās.

Visi saka, ka skumjākā pieredze dzīvē bija viņas attiecības ar Aristoteli Onasi, bet es uzskatu, ka skumjākais bija tas, ka viņa bija bez ģimenes. Viņai nebija bērnu, un domāju, ka tās viņai bija lielākās bēdas.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
Par 4 nedēļām
3.49 €
pirmie trīs maksājumi, pēc tam 3.99 €
Izmēģini
plus
Labākais saturs vienuviet no mūsu 12 drukātajiem žurnāliem
plus
Ekskluzīvas intervijas
plus
Pieeja visam saturam jebkurā ierīcē
plus
Samazināts reklāmu daudzums visā portālā
Abonementu var pātraukt jebkurā laikā
Populārākā izvēle
Par pirmo gadu
24.49 €
pēc tam 34.99 €
Abonē
plus
Labākais saturs vienuviet no mūsu 12 drukātajiem žurnāliem
plus
Ekskluzīvas intervijas
plus
Pieeja visam saturam jebkurā ierīcē
plus
Samazināts reklāmu daudzums visā portālā
Raksta abonements
5 €
Derīgs 28 dienas
Abonē
plus
Pieeja vienam rakstam
plus
Santa+ vide bez reklāmām
plus
Pieeja rakstam jebkurā ierīcē
Abonementu var pātraukt jebkurā laikā

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē