Dārzu modes hits – griežamo ziedu dobes! Floriste Dina Krafte parāda, kā pie tādas tikt

Pasaules dārzos valdošais griezto ziedu ciklons ir sasniedzis arī Latviju. No flower farm iedvesmas kontiem sociālajos tīklos pūš nepārvarama vēlme arī savu terasi vai ēdamgaldu rotāt ar pašu audzētiem ziediem. Kas jādara, lai sapnis piepildītos?
Ginta Auzniece-Jaunzeme
Foto: Shutterstock un no Dinas Kraftes un Elīnas Zaļās personiskā arhīva

Konsultē

Dina Krafte, 
ziedu audzētāja un floriste, zīmola un internetveikala Therapy of Flowers radītāja, audzē griežamos ziedus Limbažos

 

Kāpēc vaicājam Dinai?

Aizraušanos ar ziediem Dina sajutusi jau bērnībā, tāpēc, saprotot, ka floristikas veikalos nevar nopirkt to, kas pašai tīk, 2021. gadā viņa savos laukos Limbažu pusē uz vecvecākiem piederošās zemes īstenoja ieceri par griežamo ziedu audzēšanu. No izaudzētajiem ziediem Dina veido unikālas, mūsdienīgā wild stila ziedu kompozīcijas, ko pārdod savā studijā Rīgā.

Lai pušķis izdotos vizuāli pievilcīgs un vāzē priecētu ilgi, augus, kurus audzēt savā dārzā, Dina atlasa, ņemot vērā vairākus kritērijus: krāsa, ziedu un lapu forma un struktūra, ziedkātu garums un stingrums, kā arī ziedēšanas laiks un ilgums. Lai ieviestu Latvijas ziedu tirgū aktuālākās griezto ziedu vēsmas, viņa, ikreiz gatavojoties jaunajai dārza sezonai, rūpīgi pēta ārzemju vietnēs pieejamo informāciju, seko blogiem, kas stāsta par ziedu audzēšanu, interesējas par dažādu audzētāju pieredzi, kā arī iegādājas profesionālas, īpaši griežamajiem ziediem paredzētas augu sēklas.

Lai turpinātu lasīt, reģistrējies!

Iegūsti piekļuvi labākajam saturam, jaunumiem par Tev interesējošām tēmām, podkāstiem un citiem jaunumiem mūsu portālā

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē