Kinologs Gints Vuškāns: Dafi mani pieņēma, kad atradām pirmās narkotikas

Nesprāguši lādiņi pagalma smilšu kastē. Piena kannās sabāztas cigaretes bebra alā. Narkotikas sienas caurumā, kas aizlipināts ar maizi. Tie ir tikai daži Valsts policijas Zemgales grupas kinologa Ginta Vuškāna un viņa audzināto dienesta suņu atradumi. «Mēs esam komanda – bez manis suns to neizdarītu, un es bez suņa arī ne,» saka Gints.
Lolita Lūse
Lolita Lūse
Foto: Matīss Markovskis

Pēkšņi Darvins ar priekšķepām strauji uzlec uz skolotājas galda, jo grib apošņāt kādu telefonu. Kinologs jautā, kuram tas pieder.

Policisti ieskatās pulkstenī un dažas minūtes pagaida kilometru no skolas, lai bērni likumsargus nepamana, neaizmūk vai neizmet līdzi paņemtās aizliegtās vielas. Mācību stunda sākusies, visi ir klasēs. «Labdien, skolēni! Skolā notiks pārbaude, klašu telpas atstāt aizliegts!» Skaļrunī noskan direktores balss, un skolas ārdurvis tiek aizslēgtas. 

Policisti pieklauvē pie klases durvīm un tikai tad tās atver. Galvenais runasvīrs ir kinologs Gints ar savu vācu aitusuni Darvinu. Kāda meitene prasa, vai sunīti drīkst paglaudīt, bet Gints atbild ļoti stingri: «Nē, viņš ir darbā!» 

«Tā, jaunieši, cik no jums ir pilngadīgi? Neviens, ja? Tātad – mobilos telefonus lūdzu nolikt uz skolotājas galda! Ja kādam ir līdzi cigaretes, elektroniskās cigaretes, saltiņi – ņemiet no somām ārā. Tas būs ātrāk un labāk nekā tad, ja suns atradīs!» Gints runā noteiktā, stingrā balsī. «Nav nevienam nekā? Labi, labi – nav… Kur tad likāt – šodien nepaņēmāt līdzi?» Septītklasnieki groza galvas. 

Pēkšņi Darvins ar priekšķepām strauji uzlec uz skolotājas galda, jo grib apošņāt kādu telefonu. Kinologs jautā, kuram tas pieder. «Mans!» atsaucas sīks zēns. Suns pie viņa nervozi dīdās. Narkotikām nav pat jābūt līdzi – Darvins jūt, kā pēc tām smaržo telefons, rokas, drēbes, grāmatas. Gints pievēršas zēnam: «Kad pēdējo reizi lietoji narkotikas? Vakar? Aizvakar? Pirms nedēļas, mēneša? Nekad, saki? Tad kāpēc suns no tevis negrib iet prom?» Tikpat nervozi Darvins stāv pie vēl kāda zēna. Gints stingri saka: «Šos abus uz narkotikām!» 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
Par 4 nedēļām
1 €
pirmie trīs maksājumi, pēc tam 3.99 €
Izmēģini
plus
Labākais saturs vienuviet no mūsu 12 drukātajiem žurnāliem
plus
Ekskluzīvas intervijas
plus
Pieeja visam saturam jebkurā ierīcē
plus
Samazināts reklāmu daudzums visā portālā
Abonementu var pātraukt jebkurā laikā
Populārākā izvēle
Par pirmo gadu
24.49 €
pēc tam 34.99 €
Abonē
plus
Labākais saturs vienuviet no mūsu 12 drukātajiem žurnāliem
plus
Ekskluzīvas intervijas
plus
Pieeja visam saturam jebkurā ierīcē
plus
Samazināts reklāmu daudzums visā portālā
Raksta abonements
5 €
Derīgs 28 dienas
Abonē
plus
Pieeja vienam rakstam
plus
Santa+ vide bez reklāmām
plus
Pieeja rakstam jebkurā ierīcē
Abonementu var pātraukt jebkurā laikā

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē