Naudas manifestācija, laimes “kouči” un sapņu pārdevēji – kas aiz tā slēpjas?

Online maratons vai kursi, kuros kāds ar hipnotizējošu sejas izteiksmi sola iemācīt, kā būt pašpārliecinātai, kā manifestēt naudu, veiksmi un labāku dzīvi… Un daudzi uzticas, jo šie kouči un guru taču it kā visu zina labāk. Bet kas patiesībā slēpjas aiz vēlmes nodot atbildību par savu dzīvi cita rokās? Un kāpēc no tā iegūst visi – gan šie sapņu pārdevēji, gan pircēji, gan kritizētāji?
Gundega Gauja
Gundega Gauja
Foto: Shutterstock

Konsultē
Inta Zīle,
ārste ­psihoterapeite

 

Vienmēr ar smaidu atceros kādu citātu no skolēnu sacerējumiem – «dzīve ir grūta, bet – sarežģīta». Reizēm – kad esi nopēries kā pliks pa nātrēm –, šķiet, ka tieši tāda tā dzīve arī ir. Un tad sāc ilgoties pēc kāda vieglāka risinājuma. Iespējams, tas ir iemesls, kāpēc šobrīd tik daudzi, īpaši jau sievietes, aizraujas ar dažādu pašpasludinātu kouču un personīgās izaugsmes treneru piedāvātajiem kursiem un maratoniem, kas sola drīzu veiksmi, finansiālu izaugsmi, laimi, ceļojumus, vientuļajām arī turīga vīrieša parādīšanos dzīvē un citus labumus. Ir tikai jāsamaksā, cītīgi jāklausās, pareizi jāmanifestē, un laime sekos.

Lielākoties šie laimes pārdevēji vai pārdevējas rosās sociālo tīklu platformās Instagram un TikTok.

Pircēju netrūkst, un tas arī saprotami – kuram gan ik pa laikam nenoplok dūša un nerodas vēlme pēc iedvesmas, jauna uzrāviena!

Taču, protams, ne jau katrs būs gatavs atdot savu nopelnīto naudu šādam izaugsmes guru, jo būtībā jau tas nozīmē – atbildību par savu dzīvi nodot kāda cita rokās. Un no kurienes vispār aug kājas domai, ka kāds cits tavu dzīvi spēs sakārtot un ievirzīt jaunā gultnē labāk nekā tu pati?

Aizkavējies pasaku posms

«Ieilgusi pusaudža attīstības fāze,» – tā šādu nevēlēšanos pašam uzņemties atbildību par savas dzīves notikumiem raksturo psihoterapeite Inta Zīle. «Cilvēks īsti nav pabeidzis savu pusaudža perioda attīstību un tā izaudzis līdz izpratnei, ka katrs pats ir savas dzīves un laimes kalējs. Bērnībā tā ir normāla attīstības fāze – ticība fejām, raganām, burvjiem, tam, ka kāds ar maģisko nūjiņu radīs brīnumus, pašam nekas nebūs jādara, bet dzīve mainīsies kā pēc burvja mājiena.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
Par 4 nedēļām
1 €
pirmie trīs maksājumi, pēc tam 3.99 €
Izmēģini
plus
Labākais saturs vienuviet no mūsu 12 drukātajiem žurnāliem
plus
Ekskluzīvas intervijas
plus
Pieeja visam saturam jebkurā ierīcē
plus
Samazināts reklāmu daudzums visā portālā
Abonementu var pātraukt jebkurā laikā
Populārākā izvēle
Par pirmo gadu
24.49 €
pēc tam 34.99 €
Abonē
plus
Labākais saturs vienuviet no mūsu 12 drukātajiem žurnāliem
plus
Ekskluzīvas intervijas
plus
Pieeja visam saturam jebkurā ierīcē
plus
Samazināts reklāmu daudzums visā portālā
Raksta abonements
5 €
Derīgs 28 dienas
Abonē
plus
Pieeja vienam rakstam
plus
Santa+ vide bez reklāmām
plus
Pieeja rakstam jebkurā ierīcē
Abonementu var pātraukt jebkurā laikā

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē