Mans digitālais stulbums. Ko ar to iesākt?

Ļoti strauji esam nonākuši situācijā, kad bez digitālajām prasmēm dzīve kļūst arvien grūtāka. Vēlies kaut ko noskaidrot, tev atbild – visa informācija ir internetā. Kaut ko nesaproti? Palīdzēs virtuālais asistents. Gribi izmantot kādu pakalpojumu? Autorizējies ar internetbanku! Var jau, protams, gudri teikt: hallo, mēs dzīvojam 21. gadsimtā, sen jau to vajadzēja iemācīties! Dzīvot jau dzīvojam, tikai – kā to visu apgūt?
Aiva Alksne
Foto: Shutterstock

 

 

 

 

Konsultē

Signe Bāliņa, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas prezidente;
Zanda Rubene, LU profesore;
Sandra Sebre, psiholoģe.

Digitālo kompetenci nav iespējams iemācīties teorētiski, to var apgūt tikai darot un vislabāk – kļūdu un izmēģinājumu metodes ceļā.

Vispirms noskaidrosim, kādas tad digitālās prasmes valsts šodien no mums sagaida. Pirmkārt, māku meklēt un atrast internetā uzticamu informāciju; otrkārt, spēju digitālajā vidē komunicēt un sadarboties (tie ir arī sociālie tīkli, e-pasta izmantošana utt.); treškārt, prasmi darboties ar dažādiem digitālajiem rīkiem, lai radītu saturu (mācēt uzrakstīt vēstuli, iesniegumu, uzņemt fotoattēlu, ko pievienot e-pastam, utt.); ceturtkārt, spēju uzņemties rūpes par savas digitālās identitātes drošību, lai neiekristu krāpnieku nagos. 

Lai turpinātu lasīt, reģistrējies!

Iegūsti piekļuvi labākajam saturam, jaunumiem par Tev interesējošām tēmām, podkāstiem un citiem jaunumiem mūsu portālā

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē