Īpašā bērniņa mamma Anete Bendika: Tā ir ļoti svilinoša cīņa

«Tikai nevajag no manis taisīt māti varoni,» satiekoties saka Anete Bendika, improvizācijas teātra Divas aktrise, pasākumu un kāzu vadītāja, Hermaņa un Indriķa mamma. Es gribētu, lai šo sarunu jūs varētu ne tikai lasīt, bet arī dzirdēt – intonāciju nianses, pašironiju, skumjas un prieku. Jā, pieslēgties savam prieka portālam pēdējo gadu laikā Anete mācās apzināti.
Ilze Anna Vītola
Foto: Agneta Jonele. Stils: Agija Vismane

Mums satiekoties, Anete vēl vibrē neseno ceļojumu enerģijā – šoruden kopā ar vīru Miķeli pabijusi Portugālē, tad dažas dienas kopā ar māsu Londonā. Anete stāsta, kā atceļā no Portugāles lidmašīnā pazaudējusi laulības gredzenu – noņēmusi uz brīdi, un viss. Pārmeklēts salons, meklēts pie atrastajām mantām lidostā – nav nekur. «Un braucienā uz Londonu es arī visu salaidu dēlī. Bija plānots, ka Berlīnē satikšu māsu, kura tur dzīvo, un tad lidosim uz mūsu tīņu gadu mīļākās grupas koncertu Londonā. Taču… aizmirsu mājās pasi, bet bez tās iekļūt Lielbritānijā nav iespējams. To atklāju tikai Berlīnē. Apņēmos – kaut asinis pa degunu, bet būšu tajā koncertā! No Berlīnes lidoju uz Rīgu pēc pases, tad uz Londonu. Un bija tā vērts – abas ar māsu spiedzām, lēkājām, pabijām citā realitātē, kur mums atkal ir trīspadsmit gadu. Bet notikumi ar gredzenu un pasi ir sekas manam dzīves ritmam – tāda sasiešanās mezglā, lai piecas dienas varētu atpūsties, nepaliek bez sekām Bet es uzņemos savu daļu atbildības par to un ar šo arī cīnos.» 

Ja ir divi bērni ar mazu gadu starpību, mātes loma, protams, dominē, bet, ja ir bērns ar invaliditāti, šī loma var tevi burtiski apēst.

Sasiešanās mezglā Anetei nozīmē, ka nekas – ne ceļojums un pat ne ikdienas došanās ārpus mājas – nenotiek tā vienkārši: šodien izdomāju, rīt jau daru. Nē, Anetei un Miķelim viss ļoti rūpīgi jāsaplāno, jo viņu vecākajam dēlam Hermanim klātbūtne nepieciešama divdesmit četras stundas diennaktī septiņas dienas nedēļā, tāpēc jāiesaista arī asistents, auklīte, dažkārt arī Anetes mamma un draudzenes. 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
Par 4 nedēļām
1 €
pirmie trīs maksājumi, pēc tam 3.99 €
Izmēģini
plus
Labākais saturs vienuviet no mūsu 12 drukātajiem žurnāliem
plus
Ekskluzīvas intervijas
plus
Pieeja visam saturam jebkurā ierīcē
plus
Samazināts reklāmu daudzums visā portālā
Abonementu var pātraukt jebkurā laikā
Populārākā izvēle
Par pirmo gadu
24.49 €
pēc tam 34.99 €
Abonē
plus
Labākais saturs vienuviet no mūsu 12 drukātajiem žurnāliem
plus
Ekskluzīvas intervijas
plus
Pieeja visam saturam jebkurā ierīcē
plus
Samazināts reklāmu daudzums visā portālā
Raksta abonements
5 €
Derīgs 28 dienas
Abonē
plus
Pieeja vienam rakstam
plus
Santa+ vide bez reklāmām
plus
Pieeja rakstam jebkurā ierīcē
Abonementu var pātraukt jebkurā laikā

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē