• Apelsīnu ziedi – maigums un seksapīls. Labāko smaržu izlase

  Skaistumkopšana
  Sandra Puntule
  Sandra Puntule
  27. februāris
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Valeriya Zankovych/Shutterstock.com
  Apelsīnu ziedu smarža ir viena no populārākajām notīm sieviešu aromātu kompozīcijās. Tām piemīt pretrunīgas īpašības – gan nomierinoša, gan tonizējoša iedarbība.

  Apelsīnu ziedu aromātu dēvē arī par neroli – par godu princesei Neroli, kura 16. gadsimtā ieviesa apelsīnu ziedu smaržu modi, padarot to par apmātību visā Eiropā. Smaržu industrijā tomēr ir savas nianses.

  Gan apelsīnu ziedu ēterisko eļļu, gan neroli ēterisko eļļu iegūst no apelsīnu ziediem, atšķiras tikai ekstrakcijas paņēmieni.

  Pirmo iegūst destilējot, otro – ar gaistošu šķīdinātāju palīdzību. Vidēji no kilograma apelsīnu ziedu iegūst tikai vienu gramu ēteriskās eļļas. Apelsīnu ziedu eļļa ir saldāka, bagātīgāka, tai piemīt svaiga balto ziedu smarža, bet neroli – dziļāka, intensīvāka, ar citrusaugļu, medus un zaļo augu pikantām niansēm. Neroli lieliski saplūst ar apelsīnu ziedu eļļu, kopā radot pārsteidzoši dabisku apelsīnu ziedu aromātu.

  Apelsīnu ziedu smaržai piemīt izsmalcināta afrodīzija iedarbība – tās maigums nomierina, bet vienlaikus tonizē un vairo seksapīlu.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē