• Raiņa vasarnīcā saimnieko Gavari

  Slavenības
  Evija Kalnbērza
  28. jūlijs, 2021
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: F64 / Dmitrijs Suļžics
  Baiba Sipeniece-Gavare ar lepnumu stāsta, ka blakus viņas ģimenes mājai Jūrmalā atjaunota cēli stāv Raiņa bijusī vasarnīca, kura atplaukusi, pateicoties vīra ģimenei.

  Atjaunotās ēkas īpašnieks ir vīrabrālis Didzis Gavars, Baibas vīrs Gatis ir nama arhitekts, bet vīratēvs Valdis Gavars, kurš savulaik bija Salaspils reaktora galvenais inženieris, sirdī ir vēsturnieks un detalizēti pārzina Raiņa dzīvi un aktivitātes.

  «Rainim bijuši daudzi īpašumi, un viens no tiem ir blakus mūsu mājai Jūrmalā. Savulaik Rainis, dzīvodams trimdā, sūtīja Augustam Deglavam naudu, kurš māju cēla, un atskaitījās Rainim par katru iedzīto naglu. Padomju laikos mājai ik pa laikam mainījās īpašnieki un pamazām tā gāja postā,» par Raiņa vasarnīcu, kurā nu saimnieko vīrabrālis, teic Baiba.

  Stāstot, kā savulaik nolaistais īpašums nonācis Didža īpašumā, Baiba atklāj – ar savu paziņu palīdzību atradusi nolaistā nama īpašnieku, un viņš piedāvājis ēku pirkt.

  «Man saimniekot vēl vienā mājā iespējas nebija, bet vīrabrālis aiz cieņas pret Raini un Aspaziju ieguldīja lielus līdzekļus, lai šo māju saglābtu. Arī mūsu vectētiņam, kā ģimenē saucam vīra tēvu, šī Raiņa sēta ir kā likteņa dāvana. Viņš pat arhīvos izpētījis, kā māja tika celta. Ikdienā mūsu opītis staigā ar spieķīti, taču, kad sāk stāstīt par Raini, par to, kā viņš rakstījis slaveno dzejoli Lauztās priedes un lugu Uguni un nakti, spieķītis ir aizmirsts, un viņā atgriezusies jaunība,» tā Baiba.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē