• Mūžībā aizgājis Igors Šuvajevs – filozofs un komponista Imanta Kalniņa znots

  In memoriam
  Ziņu aģentūra LETA
  13. aprīlis
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Igors Šuvajevs / LETA
  Piektdien, 12.aprīlī miris latviešu filozofs, Latvijas Universitātes (LU) profesors, Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) īstenais loceklis Igors Šuvajevs, aģentūrai LETA pavēstīja viņa ģimene.

  Igors Šuvajevs bija precējies ar Andželu Šuvajevu, Imanta Kalniņa un Edītas Kalniņas meitu. Igors ir dzimis 1963.gada 7.aprīlī Priekulē. Akadēmiķis publicējis 16 monogrāfijas, sastādījis, tulkojis un komentējis vairāk par 50 grāmatām. Viņa galvenās pētnieciskās intereses bija filosofijas vēsture un biopolitikas problemātika, ētika un dzīvesmākslas filosofija, psihoanalīze un tās vēsture Latvijā.

  Tāpat viņš ir lasījis lekciju kursus LU, Prāgas Kārļa universitātē, Latvijas Mākslas akadēmijā, Ventspils Augstskolā un citur.

  Pēdējā laikā publicētas tādas viņa monogrāfijas kā «Marginālijas» (2023), «Rūpēs par dvēseli» (2019), «Individuālpsiholoģija Latvijā» (2019), «Krievijas homo imperii» (2015), «Laika raksturojums» (2013). Viņš ir arī tulkojis filosofijas klasikas un mūsdienu autoru darbus. Publicējis darbus par psihoanalīzi Latvijā un izdevis komentētus psihoanalīzes klasiķu darbus.

  Filosofs saņēmis divas starptautiskas balvas – Austrijas Goda krustu zinātnē un mākslā 2015.gadā un Eiropas Zinātņu un mākslas akadēmijas balvu «Felix» 2001.gadā.

  2024.gadā Šuvajevam piešķirta LZA Teodora Celma vārdbalva filosofijā par grāmatām «Marginālijas» un «Rūpēs par dvēseli».

   

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē