• Leļlu teātra aktrise Lienīte Osipova: Mūsu teātrī aktieru bērniem ir īsta paradīze

  Slavenības
  Evija Kalnbērza
  6. aprīlis, 2021
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: No izdevniecības Žurnāls Santa arhīva
  Aktrise jau vienpadsmito sezonu strādā Leļļu teātrī, un filmēšanās TV3 seriālā Viņas melo labāk viņai ir jauna pieredze.

  «Mani jau augustā uzrunāja seriāla Viņas melo labāk 9. sezonas režisors Māris Bezmers, kurš joprojām atveido arī Robertiņu. Seriālā esmu Ilona, Martas krustmeita, kura no laukiem atbraukusi uz Rīgu,» stāsta aktrise.

  Par atpazīstamību, kāda parasti ātri vien rodas seriāla zvaigznēm, Lienīte pagaidām neuztraucas. Viņa saka – tā kā uz ielas un publiskās vietās dodas ar sejas aizsegu, paliek nepamanīta.

  Lienīte atzīst – Leļļu teātris un seriāls ir atšķirīgas pasaules, tādēļ tagad viņai ir iespēja iemācīties ko jaunu. Taču arī Leļļu teātrī nav īstais laiks atslābt. Patlaban tiekot gatavotas izrādes jaunizveidotajai plaformai internetā Dīvānzāle, un katru nedēļu tiek filmētas izrādes.

  «Tā ir iespēja skatītājiem vismaz mājās baudīt leļļu teātri,» priecājas Lienīte, kurai pašai ir sešus gadus veca meita Gertrūde. Kad mammai ir brīvdiena, arī Ģertrūde pandēmijā uz bēnudārzu nedodas.

  «Meita ļoti labi pazīst manu profesiju, un ir daudz izrāžu redzējusi. Mūsu teātrī aktieru bērniem ir īsta paradīze,» piebilst aktrise. Viņa šo profesiju izvēlējusies apzināti, lai gan tieši leļļu vadīšanas mākslu sākotnēji nav apguvusi. Uzreiz pēc vidusskolas viņa iestājās Latvijas Kultūras akadēmijā Mihaila Gruzdova un Indras Rogas vadītajā aktieru kursā. Tomēr 2009. gadā, kad parādījās iespēja strādāt Latvijas Leļļu teātrī, viņa tika uzņemta kā štata aktrise. Pirmā Lienītes loma bija Ērkšķrozīte. «Visu Leļļu teātra aktierim vajadzīgo esmu apguvusi tieši darba procesā,» atzīst viņa.

   

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē