Abonē SANTA+ un saņem astrologa prognozi savam nākamajam gadam!
ABONĒT!
  • Juris Žagars: Negribu, lai sāktos raganu medības!

    Slavenības
    Zane Piļka-Karaļeviča
    Zane Piļka-Karaļeviča
    31. marts, 2020
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: LETA
    Dailes teātris bija viens no pirmajiem lielajiem kolektīviem Latvijā, kur darbiniekiem tika konstatēta saslimšana ar Covid-19. Sarunā ar Privāto Dzīvi teātra direktors Juris Žagars atklāj – daudz ko sarežģīja tas, ka inficētie nevēlējās atklāt savus vārdus un kontaktpersonu apzināšana ievilkās.

    Par to, ka divi Dailes teātra kolektīvā ir saslimuši ar koronavīrusu, Žagaram paziņoja Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC). «Tobrīd pats jau biju pašizolējies, jo biju nesen atgriezies no komandējuma Spānijā. SPKC, protams, man nevarēja atklāt šo darbinieku vārdus, ja viņi paši nav devuši tādu atļauju. Un Dailes teātra darbinieki nevēlējās atklāt savu personību,» stāsta Žagars.

    Viņš atzīst – zināmā mērā tieši šis apstāklis apgrūtināja inficēto cilvēku kontaktpersonu apzināšanu. «Jā, tas varēja ritēt raitāk, taču mēs tikām ar to galā,» piebilst viņš. Lai gan saslimušo vārdu atklāšana vīrusa ierobežošanā varētu palīdzēt, Žagars atzīst – jāsaprot arī cilvēki, kuri nevēlas to darīt. «Nekādā gadījumā nevar un nevajag vainot koronavīrusa skartu cilvēku, kurš negrib atklāt savu personību. Tās ir viņa tiesības.

    Svarīgāk ir mainīt sabiedrības attieksmi pret cilvēku, kurš ir inficējies, un jāsaprot – ja viņš ar slimības simptomiem nav staigājis riņķī un kontaktējies ar citiem, viņš nevar būt vainīgs tikai tāpēc, ka ir saslimis.

    Neviens negrib, lai sāktos raganu medības, tāpēc arī baidās atklāt savu diagnozi. Vainot var tikai to cilvēku, kurš, jūtot, ka ir saslimis, turpinājis apmeklēt darbu. Tad gan tā ir bezatbildība, kas pelnījusi nosodījumu,» uzsver Žagars.

    «Es kā vadītājs par to, kā rīkoties šādā sarežģītā situācijā, varu pateikt – pats svarīgākais ir ārkārtīgi precīzs darbinieku un viņu kontaktu saraksts. Lai tie būtu reāli kontakti un aktuāli e-pasti, nevis kaut kad pirms daudziem gadiem izveidoti, kurus neviens vairs neizmanto. Ja šāds saraksts ir, svarīga ir ātra darbinieku apziņošana, lai pilnīgi visi saņemtu ziņu par šādu gadījumu un varētu sākt ievērot karantīnu. Mēs saskārāmies ar problēmu – saraksts ir, bet atsevišķi kontakti nav aktuāli, atsevišķi darbinieki vispār nelasa e-pastus nedēļām ilgi,» pieredzē dalās viņš.

    Vai teātra darbinieku saslimšana apdraudēja arī skatītājus un, kāda bija paša Žagara pieredze, veidot divus Covid-19 testus, lasiet Privātā Dzīves jaunākajā numurā. 

    • Covid-19 uzbrukuma aizkulises Dailes teātrim. Juris Žagars: «Inficētie baidās atklāt savu personību.»
    • Fadejevs svin kāzas pandēmijas laikā. Uzzini, kāpēc to nevarēja atlikt!
    • Skola mājās – pārbaudījums slaveniem vecākiem. Ansis Bogustovs, Kristīne Krūze-Hermane un Elīna Maligina dalās pieredzē.
    • Svarcēlājai Kohai jauna mīla.
    • Numeroloģe atklāj, kādēļ 2020. gads ir tik briesmīgs.
    • Dzeltens: Krīze jau sākusies! Daneviča grib pamest smalko dzīvokli. Markus Riva meklē lētākas mājas.
    Privātā Dzīve nr13

    0 komentāri

    Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

    Pievienot komentāru

    Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē