• Atklājas skumji fakti par Lielā Kristapa laureāta Valdemāra Karpača aiziešanu mūžībā

  Slavenības
  Evija Kalnbērza
  7. maijs, 2019
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: F64
  Kā vēstījām, aprīļa beigās mūžībā aizgāja viens no spožākajiem un talantīgajiem savas paaudzes aktieriem, Valdemārs Karpačs, kurš pirmais izpildīja himnisko Mārtiņa Brauna skaņdarbu Saule, Pērkona, Daugava. Izrādījies, ka aktieris savu mūža nogali sagaidījis vientulībā un sāpēs, mūža miegā aizmiegot pie sava datora lauku mājās Latgalē, jaunākajā numurā vēsta žurnāls Privātā Dzīve.

  Aktieris ar spilgtu talantu un sarežģītu privāto dzīvi mūžībā devās pēkšņi. Pēdējos gadus viņš pavadīja vientulībā Latgales pusē. Šodien, 7. maijā, tuvākie draugi un kolēģi pulcējas Rīgas krematorijā, lai teiktu viņam ardievas.

  Pēdējos gadus pavadīja savrup

  Pēdējā laikā par Valdemāru Karpaču bija dzirdēts gaužām maz. Saviesīgās sarunās uz jautājumiem, kas notiek ar aktieri, atbilžu nebija. Vien pirms dažiem gadiem viņš pavīdēja epizodēs Latvijas Televīzijas seriālā Māja pie ezera. Izrādās, Valdemāra dzīves pēdējie gadi aizritēja tālu prom no pilsētas burzmas – lauku mājā 11 kilometru no Viļāniem. Savulaik talantīgais aktieris un meiteņu mīlulis mūžībā devās, būdams viens.  28. aprīļa rītā viņu atrada aizmigušu pie sava datora.

  Vēl joprojām Valmieras Drāmas teātra arhīvā ir viņa balss, kas skan tik fascinējoši, ka tirpas iet caur kauliem

  «Valdemārs Karpačs bija pirmais, kurš, atveidojot Spēlmanīti Valentīna Maculēviča un Mārtiņa Brauna izrādē Daugava, nodziedāja Saule, Pērkons, Daugava.  Vēl joprojām Valmieras Drāmas teātra arhīvā ir viņa balss, kas skan tik fascinējoši, ka tirpas iet caur kauliem,» saka Valmieras Drāmas teātra direktore Evita Ašeradena. Teātrī joprojām strādā Valdemāra laikabiedri, kas viņu atceras kā suģestējošo Sirano no izrādes Sirano de Beržeraks. Šīs lomas dēļ meitenes viņā bija samīlējušās!

  Leģendārā Raiņa "Daugava" Valmieras teātri. Centrā - Spēlmanītis (Valdemārs Karpačs)
  Leģendārā Raiņa "Daugava" Valmieras teātri. Centrā - Spēlmanītis (Valdemārs Karpačs)

  Bez pajumtes un ar niecīgu pensiju

  «Valdis jaunībā bija dulls un traks, īsta kompānijas dvēsele! Viņam bija zaporožecs, mēs satikāmies un uz veselu nedēļu aizbraucām uz Lietuvu, bet pēc tam vēl izmetām loku pa Igauniju. Neviens par mums veselas divas nedēļas neko nezināja, jo mobilo telefonu jau tolaik nebija… Valmieras teātrī Valdemārs bija vadošais aktieris, taču 1989. gadā aizgāja no teātra un pārcēlās uz Rīgu. Spēlēja neatkarīgajā teātrī Kabata un nodarbojās ar iespieddarbu biznesu. 90. gados Valdemārs bija ļoti pieprasīts audioreklāmu ierunātājs. Vienubrīd spēlēja Daugavpils teātrī, bet spītīgais Auna raksturs viņam neļāva sadzīvot,» atceras tuvs aktiera draugs Januss Johansons. Pats Karpačs kādā intervijā stāstīja, ka ar lielāko prieku dziedāja izrādēs krievu romances, jo viņam kā čangalim šī mentalitāte bijusi tuva. Sevi iesaucis par Āpsi, jo viņam paticis uzturēties aptumšotās telpās, kādu sev bija iekārtojis arī Daugavpils teātra ēkā. Pēc pleca traumas viņš vēl pastrādājis par skatuves strādnieku, bet kā aktieri sevi Daugavpilī vairs nerealizēja.

  «Pēc tam jau dzīvē viņam gāja skumjāk. Arī veselība sāka klibot. Vienubrīd strādāja par sargu Zilajā krustā Lēdmanes pagastā. Tad atkal kaut kas nogāja greizi. Pirms diviem gadiem viņam nebija, kur dzīvot, un situāciju glāba Arvīds Ulme, kura brālēna sievai bija lauku mājās – bija vajadzīga uzraudzība un arī palīdzība mājas darbos,» stāsta Johansons. «Ārstu Valdemāram tuvumā nebija, veselība kļuva arvien vājāka, elpot kļuva arvien grūtāk… Palīdzēju izkārtot pensiju – aptuveni 270 eiro mēnesī. Laiks, kad viņš strādāja Kabatā, darba stāžā netika ieskaitīts, jo viņa darba devējs vienā dienā bija paņēmis visu naudu un aizbraucis uz ārzemēm.»

  Viņš vairs nebija sazvanāms, un 28. aprīlī mājas saimnieces meita bija turp aizbraukusi un atrada Valdemāru mirušu…

  Johansons Latgalē Karpaču apciemojis. «Taču tad viņš vairs nebija sazvanāms, un 28. aprīlī mājas saimnieces meita bija turp aizbraukusi un atrada Valdemāru mirušu… Tā kā nesen bija apglabāta mājas saimniece Bernadeta, es ar Valdi sazvanījos vēl pusotru nedēļu pirms viņa aiziešanas. Sapratu, ka drīz viņam tur vairs nebūs dzīvošana, tāpēc solīju sazvanīt viņa dēlus Kasparu un Mārtiņu. Viņš atteica: «Es par dēliem neesmu rūpējies, un viņiem nav nekāda pienākuma pret mani…» Cik zinu, tad nekāda kontakta viņiem tiešām nebija,» atzīst Januss.

  Vairāk par talantīgā aktiera dzīves pēdējiem gadiem viņa bijušom kolēģu atstāstā, lasi šīs nedēļas žurnālā PRIVĀTĀ DZĪVE. 

  Vēl žurnālā lasi:

  • Pārsteidzošas pārmaiņas!  Indra Roga aiziet no darba teātrī, Rozīte pamet televīziju, bet Lingam uzteic darbu radio.
  • Jakrins pieprasa automātus visiem. Pabriks šokā!
  • Kiviča sieva atklāti par attiecībām ar Ozoliņu. Tas ir pa īstam!
  • Intīma saruna par seksu. Zeltiņa izdibina erotisko romānu autores Račko noslēpumus
  • Bukarts nopircis retro auto, bet Daugaviņš tirgo kafiju. Jau piektdien sākas hokeja trakums!

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē