• Andrejam Ēķim šodien 60! «Vairs nevaru dzert katru vakaru pa pudelei vīna.»

  Jubileja
  Marta Kalniņa
  15. maijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Andrejs Ēķis.
  Foto: Picture Agency
  Andrejs Ēķis.
  Režisoram un producentam Andrejam Ēķim šodien ir apaļa jubileja.

  Andrejs nāk no inženieru ģimenes. Pirmo filmu viņš uzņēma 1993. gadā, un ir strādājis pie tādu skatītāju iemīļotu darbu radīšanas kā  Baiga vasara, Rīgas sargi, Sapņu komanda 1935, Nameja gredzens, Rūdolfa mantojums, Blēži, Klases salidojums un citi. Patlaban skatāms viņa jaunākais seriāls Dumpis.

  Andrejam Ēķim ir četri dēli. Trīs vecākie dzimuši laulībā ar Ivetu. Producenta sieva pirms 16 gadiem gāja bojā nelaimes gadījumā Norvēģijā, un tas bija smags pārbaudījums visai ģimenei. «Man nekad nav paticis vārds sieva, es saku – dzīvesdraugs. Jo tas nozīmē, ka ir ne tikai kopīgi bērni, bet ka arī jūsu pasaules saprašana ir apmēram vienāda. Un, ja tev blakus ir dzīvesdraugs, tas nozīmē, ka arī krīzes brīdī tev šis draugs varētu palikt blakus,» uzskata Andrejs. Liktenis viņam uzdāvināja šādu cilvēku vēlreiz – Dainu Gāgu-Ēķi, ar kuru režisors ir precējies jau 11 gadu. Viņa Andrejam dāvāja jaunāko dēlu.

  «Daina ir mans dzīvesdraugs. Un, jo vecāks kļūstu, jo dziļāk to izjūtu,» tā viņš.

  «Kad piedzima bērniņš, man bija 50 gadu. Par mani presē rakstīja apmēram tā: re, kā Ēķis tagad jaunais tētis! Uzskatu – nav svarīgs tavs vecums, tev ir jādomā, vai vari bērnu pilnvērtīgi izaudzināt. Tātad man līdz 68 gadu vecumam tas ir jāvar. Līdz ar to bērns arī tur tonusā. Parādās atbildība. Tu nedrīksti ielaist slimības, vairs nevari dzert katru vakaru pa puspudelei vai pudelei vīna, jo no rīta septiņos jāved bērns uz dārziņu vai skolu,» pirms dažiem gadiem žurnālam Ieva sacīja Andrejs, kurš ir ne tikai laimīgs tētis, bet arī lielisks vectētiņš.

  Laimīgais un lieliskais Andrejs Ēķis 60. jubilejas rītā!
  Laimīgais un lieliskais Andrejs Ēķis 60. jubilejas rītā!

  Andrejam ir aizraujoša dzīve, jo viņš nekad neļauj sev apstāties un iegrimt pašapmierinātībā. «Dzīve spiež tevi apgreidoties. Lai visu laiku būtu kaut kas jauns, jauns, jauns,» sapratis režisors. «Viens no varas likumiem, ko esmu sapratis:

  neapgrūtini ar savām problēmām citus, un tad cilvēki vienmēr būs priecīgi tevi satikt.

  Protams, ja visu laiku norij krupi, tas arī nav labi. Bet principā es nevienam neizrādu, ja man sāp.»

   

  Andreja svētkos piedāvājam lasīt atklātu un sirsnīgu sarunu ar jubilāru!

   

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē