• Vācu aitu suņa kucēnam nestāv ausis. Vai par to jāsatraucas?

  Mājas mīluļi
  Ligita Timma
  27. februāris, 2023
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Unsplash
  Žurnāla «Astes» lasītājs raksta: Vācu aitu suņa kucēnam ir trīs mēneši, bet ausis nestāv. Izskatās tādas šķības. Esmu dzirdējis, ka veterinārārsts varot kaut ko līdzēt, – vai tas tiesa? Ko ar tām ausīm iespējams darīt?

  Atbild veterinārārsts: Vācu aitu suņiem, līdz tie kļūst pieauguši, ausis var pacelties un tad atkal nošļukt vairākas reizes. Dažiem kucēniem ausis stāv viena divu mēnešu vecumā, citiem tās paceļas un tad atkal nokrīt trīs četru mēnešu vecumā. Lielākajai daļai vācu aitu suņa kucēniem ausis stāv sešos mēnešos, dažkārt jāgaida līdz astoņiem deviņiem mēnešiem. Pagaidām par to var nesatraukties.

  Vai sunim glīti stāvēs ausis, pirmkārt, nosaka vecāku gēni, otrkārt, pareiza barošana. Ausīm, kas labi izveidojušās, nevajag izmantot nekādus stiprinājumus, bet ir audzētāji, kas iesaka likt ausīs dažādus stiprinājumus, lai tās noturētu taisni, kamēr sunītis izaug. Ir iespējams ķirurģiski ielikt ausī mākslīgu implantu, kas to notur taisni. Izstādes suņiem to darīt nav ētiski. Nošļukusi auss noteikti netraucē suņa veselībai.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē