• Kas nepatīk antūrijām?

  Māja
  Ilze Klapere
  15. decembris, 2023
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Goodvibes Photo / Shutterstock
  Eksotiskā antūrija nāk no tropu mežiem, tāpēc tā vēlas siltumu, gaismu un mitrumu. Un, kā jau cimperlīgam augam pienākas, ir arī apstākļi, kas antūrijām īpaši nepatīk.

  Raksts no žurnāla Ievas Dārzs arhīva

  Konsultē Zane Purne, Nacionālā botāniskā dārza Oranžērijas augu nodaļas vadītāja.

  Kas nepatīk antūrijām

  1. Sauss gaiss. Kā jau tropu augam, gaisa mitrums antūrijām ir ļoti būtisks. Ja gaiss ir par sausu, augiem var uzbrukt tīklērce, par kuras postījumiem liecina dzelteni punktiņi uz auga lapām (vietas, kur tīklērce sūkusi auga sulu).
  2. Pārmērīgs mitrums. Ja antūrijas pārlaista, par to parasti liecina lapu kalšana. Taču augu nedrīkst arī atstāt bez ūdens un iekaltēt.
  3. Sasmacis gaiss. Jāatceras, ka telpas jāvēdina, jo nevēdinātās telpās antūrijām biežāk uzmetas dažādas sēņu slimības.

  Padomi antūriju kopšanā

  • Antūrijām patīk un ir vitāli nepieciešams mitrs gaiss – mitruma līmenim gaisā jābūt augstākam, nekā tas vajadzīgs citiem telpaugiem. Ja nu gadījies tā, ka dzīvo mājoklī, kur gaiss ir tiešām sauss, vari rīkoties šādi: uz palodzes novieto padziļinātu paplāti, kurā ielej ūdeni, paplātē ieliec tukšu māla podu (ar dibenu uz augšu) un uz tā – podu ar antūriju. Šī dubultā podu padarīšana nodrošinās, ka auga saknes nemirks ūdenī, bet augs saņems vairāk mitruma no gaisa.
  • Antūrijas mēdz apdraudēt tīklērces, īpaši, ja gaiss ir pārāk sauss.
  • Protams, arī gaisma ir ļoti svarīgs nosacījums, lai antūrija labi augtu un ziedētu. Antūrijas ir augi bez miera perioda un piemērotos apstākļos var augt un ziedēt visu gadu. Pie mums gan tas nav iespējams, jo pietrūkst gaismas.
  • Vēl svarīgi ir, ka antūrijai – kā jau tropu augam – patīk arī siltums. Ja mājās temperatūra ir 18 grādu, tas jau ir teju pēdējais slieksnis; ja ir vēl vēsāks – augs slikti.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē