• 10 brīnumaini istabas augi

  Māja
  Ieva Rāviņa
  24. janvāris, 2023
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Unsplash
  Vai zināji, ka augu bioenerģētiskais lauks ietekmē cilvēkus un attīra telpu? Tāpēc svarīgi zināt, kādus augus labāk izvēlēties savam mājoklim un kurā telpā tos labāk likt. Šie desmit istabas augi ir tik brīnumaini, ka kādu no tiem noteikti vēlēsies redzēt arī savās mājās.

  Krasula

  Krasula ir absolūtais līderis starp naudas kokiem un simbolizē cilvēces finansiālos sapņus. Sukulenta lapiņas līdzinās monētām, un, jo to ir vairāk, jo vairāk naudas ienākas auga saimniekam.

  Krasulai ir divējāda daba. Augam piemīt Jupitera īpašības, uz ko norāda stingrais, varenais stumbrs, bet par Veneras dabu liecina noapaļotās, gaļīgās, ūdeņainās lapas.

  Augs rada prieku, labu garastāvokli, noslēgtiem cilvēkiem palīdz pārvarēt kautrību. Krasula piesaista veiksmi un bagātību, tāpēc augu vēlams turēt darbistabā, birojā vai uz palodzes mājas fasādes pusē. Kad naudas koks izplaukst ziedos, tā ir zīme, ka gaidāmi ienākumi.

  Krasula palīdz ģimenē saglabāt mieru un harmoniju, un šim nolūkam augu vēlams turēt viesistabā vai virtuvē. Lai pastiprinātu auga maģiskās īpašības, krasulu vēlams stādīt sarkanā podā vai ap to apsiet sarkanu lentīti. Podā var ielikt arī nelielu naudas zīmi.

  Pelargonija

  Pelargonijai jeb ģerānijai piemīt Veneras enerģija. Tā sargā ģimenes mieru, īpaši, ja zied sarkaniem ziediem. Tāpēc augu vēlams turēt pie ieejas mājoklī, verandā vai uz loga, no kura paveras skats uz ielu.

  Ģerānija dāvā enerģiju un izturību, palīdz pārvarēt šķēršļus. Tā ir sievietes telpaugs, tāpēc rozā pelargonija jāaudzē sievietei, kas vēlas satikt otru pusi. Savukārt, lai ģimene tiktu pie bērniņa, guļamistabā vēlams novietot baltu ģerāniju.

  Pelargonijas maģiskās īpašības pievilina naudu, taču materiālās veiksmes piesaistīšanai vēlams tai blakus novietot acālijas podiņu, kas palīdzēs atturēties no neapdomīgiem pirkumiem. 

  Alveja

  Alojei jeb alvejai piemīt Mēness un Marsa daba. Šis istabas augs ir ne tikai spēcīgs dziedinātājs, bet pazīstams arī ar maģiskajām īpašībām – augs sargā no nelabvēlīgas ietekmes, nelaimes gadījumiem, tāpēc to ieteicams turēt bērnistabā vai darbnīcā, īpaši, ja darbs saistīts ar bīstamiem instrumentiem.

  Augu var turēt arī viesistabā, kur pulcējas mājinieki un viesi, jo tas harmonizē vidi. Alveju var likt arī pie ieejas durvīm, jo augs pievilina veiksmi un atbaida sliktos garus.

  Līdakaste

  Sansevjērai jeb līdakastei piemīt Plūtona daba. Augs mājokli sargā no ūdens āderu nelabvēlīgā starojuma, neitralizē kaitējumu, kas nāk no elektroierīcēm.

  Vērtīgais augs paaugstina mājinieku noturību pret gripu, vīrusinfekcijām un citām saaukstēšanās slimībām. Līdakaste saimniekam dāvā enerģiju, spēku, izturību, mazdūšīgie auga ietekmē spēj pārvarēt bailes.

  Sansevjēra pievilina veiksmi un labklājību, mājiniekus sargā no skauģiem un nelabvēļiem.

  Augs mazina stresu un agresivitāti. Spēcīgās enerģētikas dēļ līdakasti nav vēlams turēt guļamistabā, tai piemērotāka vieta ir caurstaigājamā istaba vai plašs gaitenis.

  Taču līdakastes podu var turēt uz palodzes blakus studenta vai skolēna rakstāmgaldam, jo auga enerģija dāvā spēcīgu lādiņu, palīdz gūt panākumus mācībās.

  Mirte

  Mirte, ko Ieva un Ādams paņēma no Ēdenes dārza, lai tā sargā ģimenes pavardu, ir nepelnīti piemirsts istabas augs. Mirte apveltīta ar Veneras īpašībām un simbolizē mieru, šķīstību, labestību, prieku, mūžīgu jaunību un mīlestību. Senāk līgavai lika galvā mirtes vainadziņu. Anglijā karaliskajās kāzās joprojām līgavas pušķī ir mirtes zariņi.Agrāk vai katrā latviešu mājā auga mirteskoks, kas palīdzēja meitām pievilināt puišus un ko uzskatīja par veiksmīgas laulības simbolu.

  Mirtes lika līgavas pušķī, stiprināja pie plīvura. Mūžzaļais istabas augs ar sīkajām, tumši zaļajām lapām un baltajiem ziediņiem ezotērikā joprojām ir viens no populārākajiem.

  Mirte palīdz ieraudzīt pravietiskus sapņus. Mirte attīra telpu un palīdz cīņā ar vīrusiem, depresiju, bailēm, trauksmi, stresu un bezmiegu. Ja ģimene vēlas bērniņu, ieteicams mājās turēt divus mirtes kokus, kas savienoti ar lentīti. Mirte piesaista materiālo labklājību, un finansiālai veiksmei vēlams maisiņā nēsāt līdzi trīs mirtes zariņus.

  Zāmija

  Tie, kuru bizness saistīts ar norēķiniem dolāros, veiksmei darījumos ietiecams audzēt zāmiju jeb zamiokulku, ko dēvē arī par dolāru koku.

  Tam piemīt Jupitera īpašības, un auga enerģētika piesaista veiksmi darījumos, bagātību, palīdz saimniekam pakāpties pa karjeras kāpnēm. Augu ar iegarenajām lapām vēlams turēt mājās darbistabā vai ofisā.

  Podā var ielikt dolāra zīmi konusa vai piramīdas formā. Lai koks nestu bagātību, cilvēkam, kas dāvina dolāru koku, pretī jādod dažas monētas. zāmiju mēdz dēvēt arī par sievietes laimi – ja daiļā dzimuma pārstāve par to rūpējas, viņa var drīz iziet pie vīra. svarīgi, lai sievietei koku kāds uzdāvina, nevis viņa pati to nopērk.

  Laime noteikti uzsmaidīs, kad tas uzziedēs. tiesa gan, zamija zied reti, bet tās zieds līdzinās vīrieša lepnumam…

  Ciklamena

  Ciklamenai jeb alpu vijolītei piemīt Veneras daba. Istabas augs ar balto un sarkano ziedu ugunskuru ar magnētisku spēku pievelk saimnieka uzmanību, dāvā prieku, mazina depresiju, tāpēc tas īpaši vēlams vientuļniekiem.

  Vien dažas minūtes skatoties uz ciklamenu, tā nomierinās un līdzsvaros enerģiju organismā – augs uzkrāj sevī negatīvo un apmaiņā pretī dod pozitīvo enerģiju. Tā veicina auglību, uzkurina kaisli, sargā mājinieku naktsmieru, tāpēc to vēlams turēt guļamistabā.

  Ciklamenas podiņu iesaka nolikt arī bērnistabā, īpaši blakus pirmklasnieka rakstāmgaldam, jo tā disciplinē, palīdz skolā pārvarēt pirmās grūtības, iekļauties mācību ritmā.

  Ciklamena sargā no ļaunas acs, neitralizē burvestības spēku. Veiksmes piesaistīšanai to var turēt mājokļa centrā.

  Sanpaulija

  Telpaugam, kura zīdainie ziedu čemuri rudens un ziemas sezonā pārsteidz ar formu un krāsu toņu daudzveidību, piemīt Mēness īpašības. Sanpaulija stiprina garīgās saites, saskaņu starp ģimenes locekļiem, telpā ienes mieru, harmoniju, sapratni. Šo puķi var novietot meditācijas telpā, jo tā veicina saikni ar augstākiem spēkiem.

  Un vēl – sanpaulija palīdz cīnīties ar skudrām un tarakāniem, atvaira negatīvu enerģiju. Lai atbrīvotos no nelabvēļiem, telpaugu ieteicams turēt kāpņu telpā vai uz loga mājas fasādes pusē.

  Ziemassvētku kaktuss

  Ziemsvētku kaktusam ir divējāda daba. Gaļīgais stumbrs atspoguļo tā Mēness dabu, bet smalkās adatiņas norāda uz Marsa enerģiju.

  Pie ieejas durvīm augs mājokli sargās no nevēlamiem viesiem, kas grib laupīt ģimenei mieru un izpostīt ģimenes pavardu. Ziemassvētku kaktuss, kā ikviens kaktuss, uzkrāj sevī negatīvo enerģiju, un mājās vai darbā vēlams to novietot telpā, kur uzturas nelabvēlīgi noskaņoti cilvēki vai slimnieki.

  Ziemassvētku kaktuss harmonizē vidi, rada omulīgu gaisotni un svētku noskaņu. To vēlams iegādāties jaunām ģimenēm, jo kaktuss stiprina ģimenes saites, uzlabo attiecības, sargā mājokli no negatīvām emocijām. Jo mājoklī pozitīvāka gaisotne, jo kaktuss zied krāšņākiem ziediem.

  Ziemassvētku kaktusu vēlams audzēt māksliniekiem un radošiem ļaudīm, jo tas cilvēkus noskaņo uz radošas stīgas. Ja ziemsvētku kaktuss uzzied decembra vidū, tā ir zīme, ka nākamajā gadā ģimeni pavadīs veiksme, būs daudz jaunu iespaidu.

  Fikuss

  Fikusam jeb gumijkokam piemīt jupitera daba. Jau senatnē pamanīja, ka cilvēki, kuru mājās aug fikuss, retāk slimo vai slimība norit vieglākā formā. Augs attīra telpu no kaitīgiem ķīmiskiem savienojumiem, uzlabo gaisotni, atbrīvo no naida, pārdzīvojumu un trauksmes enerģijas.Uzskata, ka augs īpašnieku sargā no traumām un lūzumiem, bet, ja liga ir piemeklējusi, cietušais ātri tiek uz kājām. Šis istabas augs ir labs psihoterapeits. tas uzlabo ģimenes mikroklimatu, uzmundrina un mazina nervu saspīlējumu. Īpašniekam dod gudrību, palīdz pieņemt pareizo lēmumu, aizmirst pārestību.

  Nepārliecinātajiem palīdz noticēt sev, sasniegt mērķi, bet tos, kas slīkst emocijās, nomierina un liek kļūt prātīgākiem. Ja augu novieto virtuvē, ledusskapis vienmēr būs pilns, jo fikuss uzlabo materiālo labklājību. Jo augstāk novietots pods, jo lielāku labvēlību augs sniegs. Pāriem, kas netiek pie bērniņa, vēlams guļamistabā blakus gultai novietot fikusa podu. Augs uzlabo arī miegu. Savukārt viesistabā fikuss radīs patīkamu gaisotni, palīdzēs veidot draudzīgas saites starp mājiniekiem un viesiem, nolīdzinās nesaskaņas. Fikuss sargā māju no ļauniem gariem, jo tie necieš šā auga klātbūtni. Fikusu var turēt meditācijas telpā, jo tas sniedz gudrību un stiprina saikni ar augstākiem spēkiem.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē