• Romāns ar babņiku

  Attiecības
  Ieva Vaivare
  10. jūlijs, 2021
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Tas būs labākais romāns tavā mūžā, ja vien nepieļausi liktenīgo kļūdu – mēģināsi to noturēt uz visu mūžu…

  Vēlos reklamēt un ieteikt romānu ar babņiku. Pati esmu to izmēģinājusi, un bija ļoti labi. Labāk par saldējumu no īsta piena un labāk par ortopēdisko matraci ar jūras aļģu pildījumu, kuru reklamē citas sievietes (viņām gan par to ir samaksāts). Manuprāt, vismaz reizi dzīvē šāds romāns būtu jāizbauda katrai sievietei.

  Pieņemts uzskatīt, ka babņiks ir slikts vīrietis, mēs taču to lietojam teju kā lamuvārdu. Tas ir netaisni. Romantikai, seksam un neaizmirstamiem mirkļiem babņiks ir labākais vīrietis. Viņš ir kā atvaļinājums pieczvaigžņu kūrortā – ar norunu, ka neesi naiva un negrasies tur palikt uz dzīvošanu.

  Babņika atpazīšana

  Lai būtu labi, kā solīju, ir jāprot izvēlēties īsto. Jo babņiki ir dažādi, kā taureņi ar daudzām sugām un pasugām, jeb kā sēnes pielijušā atvasaras mežā – vieni izrādās izcila delikatese, otri rūgteni, trešie indīgi. Pati esmu novērojusi trīs spilgtākos babņiku tēlus. Un satikusies ar diviem – pirmo un trešo. Par laimi, otrā tipa babņiks mani nav piemeklējis, citādi es te priecīgi nerakstītu par mīlas priekiem, bet sēdētu psihoterapeita kabinetā.

  • Pirmais ir literāts

  Tas ir par sevi nepārliecināts vīrietis, kurš attiecības ar sievietēm uztur pārsvarā rakstiski. Viņš ir vārda meistars, sūta tev garas, skaistas, aizgrābtas e-pasta vēstules un flirta pilnas īsziņas. Parasti viņš sarakstās ar vairākām sievietēm vienlaikus, parasti ļoti tuvu stāvošām – ar savu kolēģi, sava drauga sievu, sievasmāsu un vēl kādu iepazīšanās saitā uzietu meiteni.

  Nav brīnums, ja vēstules visām sievietēm ir pārsteidzoši līdzīgas, taču ņemiet vērā – tās tiešām ir ļoti labas.

  Sievietes uz tām pavelkas un no attiecībām ar šo vīrieti gaida daudz. Un viņš no šīs sieviešu sajūsmas burtiski pārtiek. Būtībā viņam neko daudz vairāk nevajag, kā vien uzturēt šo iedomāto, viņa nenobriedušajam ego glaimojošo harēmu. Tādēļ jau viņš droši vērpj romāniņus ar teju incestuālām personām – literāts negrasās uzsākt reālu romānu.

  Reizēm viņš satiekas ar vienu no sarakstes dalībniecēm un, viņai par nelielu vilšanos, izrādās visai slapstīgs un patmīlīgs tips, kurš par to vien domā, kā noslēpt šo sakaru no sievas vai draudzenes. Un sekss ar šo babņiku nav augstākais lidojums. Ne jau velti viņš visas kārtis liek uz vēstulēm – tās viņam nudien padodas labāk.

  Šā babņika jaukākā īpašība ir tā, ka viņš ir pilnīgi nekaitīgs.

  Kā uzradies ar saviem spārnotajiem sacerējumiem, tā arī noplauks, neatstājot tavā sirdī ne rētas, ne zīmīgas pēdas. Ir situācijas, kad literāts ir pat ļoti ieteicams – kā romantiska vēja pūsmiņa vientuļas meitenes dzīvē, kā dvēseles sapurināšana sievietei, kas dzīvo rutinētā, patukšā laulībā. Romāns ar literātu tev neko nemaksās. Toties iemācīs ļoti vērtīgu prasmi – atšķirt labus runātājus no labiem darītājiem.

  • Otrs babņika tips ir seriālais monogāmists

  Tas ir vissliktākais no visiem! Bīstami! Tā ir ļoti indīga sēne, kas izskatās pēc baravikas. Viņš apprec visas savas sievietes. Un visas pamet. Attiecību sākumā viņš ir kolosālākais, interesantākais un seksuālākais vīrietis, ko tu jebkad esi satikusi. Un viņš tev liek justies kā zvaigznei, kas no debesīm iekritusi viņam plaukstās un nu tiek apbrīnota, lolota un dievināta. Viņš noteikti vēlas tevi padarīt par savu sievu un bērnu māti. Taču laulība vai bērnu dzimšana iezīmē beigu sākumu, nenovēršamu lejupslīdi jūsu attiecībās.

  Tādēļ jau viņš ir babņiks, nevis parasts vīrietis ar neparastu mīlestības kapacitāti.

  Kāzas ir katarse, pēc kuras viņš jau neapzināti sāk lūkoties pēc jaunas zvaigznes, kas izgaismos viņa dzīvi…

  Šis babņiks ar vienu sievu var nodzīvot gadu, piecus, pat desmit gadus. Bet viņš krāps, turklāt atklāti krāps. Uztaisīs bērnu sievas draudzenei. Un pametīs abas. Un tā visu mūžu – kamēr vien spēs aizvilkties līdz nākamajam altārim. Aiz viņa paliks salauztas sirdis, salauztas dzīves un daudz bērnu, kas, protams, ir svētība mūsu izmirstošajai tautai. Kā potenciālais līgavainis viņš ir īpaši bīstams radošām būtnēm, kurām patīk neparasti vīrieši, un jaunām meitenēm, kuras tic, ka visu pievilcīgo vīriešu sievas tiešām ir nesaprotošas, nemīlošas raganas.

  • Trešais babņiks ir vīnzinis jeb sieviešotājs

  Tas ir vīrietis – delikatese! Labākais no babņikiem. Krievu valodas vārds babņiks nespēj apzīmēt šo lielisko parādību. Angliski babņiku sauc par womanizer – sieviešotāju –, kas būtībā ir ne vien daudz glītāks un elegantāks, bet arī precīzāks būtības apzīmētājs.

  Sieviešotājs sievietes mīl. Tiešām. Attiecības ar sievietēm ir viņa lielākais talants, aicinājums un piepildījums. Viņa miljons dolāru, viņa Vimbldonas kauss, viņa garīgā vertikāle – tās ir sievietes! Viņš nav nekāds jāklis vai tekulis, kurš neizvēlīgi ļaujas intīmiem notikumiem kaut kur ballītē draugu dzīvoklī uz izsēdēta viesistabas dīvāna. Viņš neskūpstās ar sievieti, kam pēc tam nevēlēsies piezvanīt. Un, ja ir solījis, viņš piezvana. Vienmēr ierodas laikā, kaut vai ūdens plūdi. Jo sieviešotājs neļauj savai sievietei justies slikti.

  Viņam piemīt divas unikālas īpašības. Pirmā – spēja uzturēt sievietē pastāvīgu laimes stāvokli. Taču vēl svarīgāka – pati svarīgākā! – sieviešotāja īpašība ir otrā. Viņš nav nelietis. Tā faktiski ir definīcija, ar kuras palīdzību iespējams atšķirt īstu, labu babņiku no visiem pārējiem uzšāvējiem, laidējiem, narcisiem un vienkārši primitīvi neuzticīgiem vīriem. Viņš nav nekāds brunču mednieks, kas sit kanti visām pēc kārtas.

  Viņam brunči nav jāmedī. Sievietes pašas līp viņam klāt kā magnētam sudraba tējkarotītes – šķindēdamas.

  Mēdz teikt, ka sievietes izvēlas vīriešus. Sieviešotājs ir izņēmums, jo viņu nav iespējams izvēlēties, savaldzināt, nocelt vai dabūt. Viņš ir kā zinošs vīna kolekcionārs. Viņu neinteresē izdzert pēc iespējas vairāk vīna (izmīlēt daudz sieviešu), bet baudīšana un atklājumi. Viņu neinteresē smukas reklāmas bildes ar vīnogu laukiem un īpašās akcijas cenas. Viņš ir pagaršojis un baudījis daudz. Un zina, tieši kādu garšu un aromātu buķeti meklē šobrīd. Varbūt tā esi tu.

  Sieviešotājs ļoti labi pazīst sievietes, viņš tās burtiski ir izstudējis. Tāpēc atļaušos neromantiski, bet precīzi izteikties, ka romāns ar sieviešotāju ir kvalitatīvs visās nozīmēs.

  Romāns

  Ja esi noticējusi seriālajam monogāmistam – rūgts! Visās šā vārda nozīmēs! Bet, ja tevi izvēlējies vīnzinis, tā ir laimīgā loterijas biļete. Tas būs skaistākais romāns tavā mūžā neatkarīgi no tā, vai esi brīva, nelaimīgi šķīrusies vai laimīgi precējusies. Un arī neatkarīgi no tā, – šeit zīmīgi ievelkam elpu, jo tas tiešām ir ļoti svarīgi, – neatkarīgi no tā, vai viņš ir precējies. Ļoti iespējams, ka ir. Un viņš nekavēsies tev to pateikt, jo sieviešotājs nav tas tips, kas bēdzina laulības gredzenu bikšu kabatā un, kad atklājas patiesība par viņa ģimenes stāvokli, izskatās tikpat pārsteigts kā tu. O, nē, šie lētie jociņi lai paliek zemākas līgas spēlmaņiem! Viņš prot profesionāli krāpt, kas nozīmē, ka sieva nezina par mīļākās eksistenci, bet mīļākā nejūt sievas ēnu.

  Jūs abi netiksieties bieži, bet šīs tikšanās būs ļoti piesātinātas. Tava eksistence būs piesātināta. Jums būs labas sarunas un labs sekss. Viņš reizēm tevi romantiski pārsteigs, bet bez pārspīlējumiem – tas drīzāk būs eleganti nolauzts jasmīna zars, ko atradīsi pie sava dzīvokļa durvīm, nekā miljons sārtu rožu no gultas līdz pat automašīnai (milzīgs vēriens raksturīgs vīriešiem, kam trūkst iztēles).

  Apmēram mēnesi pēc iepazīšanās sieviešotājs teiks, ka mīl tevi, un, goda vārds, pats tam ticēs, kaut gan tā nav gluži taisnība. Jo viņš mīl mūs visas.

  Viņš ir kā Rainis, kas pieder tautai. Kā Svētais Gars, kas nolaižas pār cilvēkiem, šajā gadījumā aiz tīrās nejaušības – tieši pār sievietēm…

  Un vienīgais, kas jūsu romānā var noiet greizi, – tu vari noticēt tam, ka viņš tiešām tevi mīl. Mīl tādā nozīmē, ka vēlas palikt ar tevi kopā ilgi un laimīgi, ar kopējām mājām, bērniem un atvaļinājumiem pie jūras. Bet to viņš tiešām negrib. Un, tiklīdz tu sāksi to gribēt apzināti un uzstājīgi, viņš no tevis lēnām aizplūdīs – kā vakara vilnis no liedaga smiltīm, ar glāsmainu, skumju nopūtu.

  Piezemēšanās

  Tā ir mūsu, sieviešu, lielākā bēda, ka mēs vienmēr gribam vīrieti paturēt. Pilnībā izbaudīt romānu ar babņiku mums traucē baiļpilnais, savtīgais mājsaimnieces gars, kurš pieprasa garantijas, drošību, attiecību legalizēšanu un sadzīviskošanu. Mums vēl nav pasniegti ziedi, kad mēs no tiem savā prātā jau sākam vīt ģimenes ligzdas.

  Esam gatavas izjaukt vīrieša un pat pašas savu ģimeni, lai atkal no jauna sāktu grūto, sarežģīto laulības dzīves ceļu – jo šis nu ir īstais!

  Lai Dievs žēlīgs sievietei, kura līdz 30 vai pat 40 gadu vecumam nav iemācījusies atšķirt vīrus no mīļākajiem – vīriešus, kuri domāti ģimenes dzīvei, un tos, kas radīti neaizmirstamam, bet īsam lidojumam.

  Babņiks ir lidojumam! Tu taču nepirktu stilīgu atvērtā plānojuma bēniņu dzīvokli ar vannu istabas vidū, lai tur iekārtotu mājas ģimenei ar diviem maziem bērniem? Tad kādēļ gribi piesaistīt sev sieviešotāju? Apmēram trīs četrus mēnešus pēc iepazīšanās viņa kaislība pret tevi sāks atdzist. Labākais, ko vari darīt, – atlaist viņu ar elegantu vieglumu un labu prātu.

  Esi gudra un piezemējies, bet viņš lai lido tālāk. Protams, ja labi papūlēsies, tu vari viņu arī apprecēt. Vari palikt stāvoklī. Bet tas nenolauzīs viņam spārnus. Un no vīrieša, kurš tevi darīja laimīgu, viņš kļūs par vīrieti, kurš tevi sabendē.

  Epilogs

  Šķiršanās no laba babņika ir kā rīts pēc kāzām, kad jāvelk nost skaistā princešu kleita un jāatgriežas parastā dzīvē. Tā diezgan lielā tavas sirds daļa, kas ir pukstējusi tieši viņam, sūrstēs vēl ilgi. Apmēram gadu.

  Taču tai dienā, kad novilksi savas neredzamās sēru drānas, tu sapratīsi, ka romāns ar babņiku ir vienas no labākajām atmiņām.

  Tāds kā kvalitātes zīmogs tavai sievietes dzīvei – ka esi pratusi ļauties, izbaudīt un gudri atsacīties… Protams, uz ielas sajustas pazīstamās Kenzo smaržas vienmēr liks tev salēkties un piesarkt. Taču visgrūtākais būs samierināties ar atziņu, ka kopā ar savu uzticīgo, gādīgo vīru tu nekad nebūsi tik intensīvi laimīga, kā biji ar babņiku.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē