• Kāršu maģija. Iemācies zīlēt ar taro un orākulu kārtīm!

  Ezoterika
  Ievas Padomu Avīze
  Ievas Padomu Avīze
  9. februāris
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Cristian Blazquez / Shutterstock
  Ziemas tumšie vakari tā vien mudina mazliet vairāk pievērsties sev un savai iekšējai pasaulei un, iespējams, atrast vietu arī nelielai pozitīvas maģijas devai. Viens no veidiem, kā to izdarīt, ir iepazīties ar zīlējamo kāršu iespējām un ļaut tām ienest savā dzīvē mazliet brīnuma. Sāksim?

  Visbiežāk zīlēšanai izmanto taro kārtis, tomēr pastāv arī citu veidu zīlējamās kārtis – tās dēvē par orākulu kārtīm. Orākulu kavā atšķirībā no taro kāršu kavas nav noteikta kāršu skaita, proti, taro kāršu kavā vienmēr būs atrodamas septiņdesmit astoņas kārtis, savukārt orākulu kavā tās var būt divdesmit, bet var būt arī simt. Taro kārtīm zīmējumi atšķiras, bet pamatprincips un katras kārts universālais skaidrojums saglabājas vai ir ļoti līdzīgs visās taro kavās. Turpretī orākulu kava katra ir unikāla. Orākulu kavas ir sastopamas ar eņģeļiem, dzīvniekiem, dievībām un dažādiem mitoloģiskiem tēliem.

  Lai izdotos ar kārtīm sadraudzēties, svarīgs ir nosacījums – lai tās tev patīk. Ja kārtis šķitīs nepievilcīgas, būs grūti ar tām darboties.

  Tā kā katra orākulu kārts ir unikāla, grūti ieteikt kādu konkrētu kavu, ar ko būtu vislabāk sākt zīlēšanu. Savukārt, ja esi apņēmies iepazīties ar taro kārtīm, pieredzējuši tarologi iesaka izvēlēties kādu no klasiskajām kavām, ar kurām visvieglāk apgūt niansēto taro pasauli. Viena no vispopulārākajām iesācēju kavām ir Raidera Vaita taro. Ar šīm kārtīm var zīlēt, nezinot to nozīmes. Tikai pēc attēla vien var viegli nolasīt, kas kārtī ir domāts.
  Raksts turpinās pēc reklāmas

  Kā zīlēt?

  1. Noskaņojies kāršu izlikšanai! Izvēlies kādu klusu, ērtu vietu, kur tevi neviens netraucēs. Izslēdz visas ierīces un fona trokšņus, kas varētu novērst uzmanību. Pirms jauc kārtis, paņem kāršu kavu un kādu brīdi mierīgi pasēdi, turot to rokās. Vari kārtis citu pēc citas pārcelt no rokas rokā un izskatīt cauri, koncentrējoties uz attēliem. 
  2. Sajauc kavu un uzdod jautājumu! Kārtīm jautāt vari gan balsī, gan domās. Atceries – kārtis spoguļos tavu intuitīvo pasauli, tāpēc, ja prātā vaicāsi vienu jautājumu, bet patiesībā atbildi gribēsi saņemt uz pavisam citu, visticamāk, kārtis tev sniegs atbildi uz īsto jautājumu, uz to, kas tevi patiešām satrauc. Ja tev nav konkrēta jautājuma, vari vienkārši pavaicāt, kas tev šajā dzīves brīdī būtu jāzina.  
  3. Izvelc kārti vai kārtis! Izvieto tās izlikumā, ja esi tādu izvēlējies. Izlikums ir labs špikeris tieši iesācējiem, jo tajā jau ir formulēti vajadzīgie jautājumi. Dažādus izlikumu veidus var meklēt grāmatās, internetā, arī kārtīm pievienotajās grāmatiņās nereti ir ierādīti to paraugi. Tomēr vari strādāt arī brīvāk, vienkārši izvelkot kārtis no kavas. Vari sākt ar vienu kārti. Tā būs pirmā galvenā atbilde uz tavu jautājumu. Citreiz pietiek ar vienu kārti, bet citreiz rodas papildjautājumi. Tad var vilkt papildkārtis, kas atbild uz tiem. Galvenais – ar papildkārtīm pārlieku neaizrauties un pašam saprast, kurā brīdī tu jau sāc meklēt savu ideālo atbildi. Daudzi kāršu meistari neiesaka vilkt vairāk par divām papildkārtīm, bet vairāk enerģijas veltīt, lai pamēģinātu izprast, kāda ir bijusi atnākušo kāršu nozīme un kas tev būtu no tām jāsecina. 

  Ieteikumi darbā ar kārtīm

  • Iepazīsties ar katru kārti! Kad tavās rokās nonākušas kārtis, ir labi vispirms ar tām mierīgi iepazīties. Paņem kārti un izpēti to! Ko tu tajā redzi? Kādi tēli tajā darbojas? Kādi viņi ir? Kāpēc viņi dara to, ko dara? Kā šī kārts liek tev justies? Ļauj smadzenēm atslābt un brīvi pafantazē. Tā izskati katru kārti. Savas pārdomas vari arī pierakstīt, tās tev vēlāk var noderēt. Tikai kad kārtis izpētītas, sāc meklēt informāciju un simbolu skaidrojumus citur un tad apvieno izlasīto ar savām asociācijām par kārti. Nekādā ziņā nevajag sevi lauzt, ja izjūti pretestību tam universālajam skaidrojumam, kas ir pieejams grāmatā vai kārts skaidrojumā. Vienmēr visu izfiltrē caur sevi, jo katram izjūtas par kārti var atšķirties. Piemēram, kārts ar suni – kādam suns ir mīļākais dzīvnieks, bet cits no suņiem ļoti baidās. Tāpēc, ieraugot kārtī suni, katrs tajā var nolasīt dažādu informāciju. 
  • Nezīlē steigā vai sakāpinātās emocijās! Ja notiek kāds dzīves satricinājums, tev var rasties milzīga vēlme uzreiz prasīt padomu kārtīm vai paredzēt iznākumu, tomēr, pirms ņem kārtis rokās, labāk ir nomierināties, atgūt emocionālu līdzsvaru un tikai tad zīlēt. Mirklī, kad ir satraukums, kārtis tieši to arī parādīs – nokopēs tavu tābrīža stāvokli, nevis sniegs sakarīgu atbildi.
  • Esi mierā ar tām atbildēm, ko saņem! Noteikti nevajadzētu pārbaudīt kārtis un tajā pašā reizē vaicāt to pašu jautājumu vēlreiz vai arī to pārformulēt. Šādi tu mēģini apmānīt nevis kārtis, bet pati sevi.
  • Negaidi, ka kārtis pieņems lēmumu tavā vietā! Kārtis var palīdzēt ieraudzīt situācijas apslēptos aspektus, kas pirmajā brīdī pašai nav ieraugāmi. Tās var palīdzēt fokusēties uz svarīgo, ja jūties nonākusi haosā, ja netiec galā ar emocijām vai prātu. Tomēr kārtis nekādā ziņā nevar dzīvot dzīvi tavā vietā. Nekļūsti atkarīgs un nesāc kārtis tirdīt par katru sīkumu! 
  • Atceries, ka kārtis var kļūdīties! Pareizāk sakot, tu vari kļūdīties, tās interpretējot, vai arī nākotne var mainīties, jo tā nav statiska, to ietekmē mūsu griba un rīcība. 
  • Atceries, ka viss ir relatīvs – nav labu un sliktu kāršu. Piemēram, viena no it kā vissliktākajām kārtīm taro kāršu kavā ir tā dēvētais brūkošais tornis, jo tajā redzams, ka tornis sagāžas pēc zibens spēriena. Bet tas tornis stāv uz stipras klints! Un klints nenogrūs, tātad pamats paliks, un tā vietā varēs ar šābrīža pieredzi celt daudz stiprāku un skaistāku torni! Tāpat svarīgi mācīties, kā kārtis mijiedarbojas ar citām kārtīm, jo arī tas ietekmē to nozīmi.
  • Iemācies jautāt! Nevajadzētu kārtīm uzdot jautājumu, uz kuru var atbildēt ar «jā» vai «nē». Un arī pārāk konkrēti ievirzīti jautājumi var nest vilšanos. Piemēram, nevaicā: «Kad mani atlaidīs no darba?» Tā vietā labāk pavaicā: «Kā es varu uzlabot situāciju savā darba jomā?» Tāpat vajadzētu uzmanīties jautāt kārtīm par veselību (ja vien neesi ārsts). Ja tev ik pa laikam iesāpas sirds, bet kārtis saka – ar sirdi viss ir labi –, tas nenozīmē, ka tev nav jāiet pie ārsta. 
  • Ierīko dienasgrāmatu! Pieraksti savus kāršu skaidrojumus, interpretācijas, pārdomas. Salīdzini ar to, kā tavi paredzējumi piepildās reālajā dzīvē. Tas vairos izpratni par to, kāda ir tava kāršu valoda un kā tā savietojas ar universālajiem skaidrojumiem.
  • Izvelc dienas (nedēļas, mēneša) kārti. Tas ir ne tikai veids, kā apzināties un domāt līdzi tam, kas ar tevi ikdienā notiek, bet arī ļoti labs veids, kā iepazīt kārtis. Vari izvilktās kārtis arī piefiksēt un pēc tam salīdzināt, kā tās izpaudušās reālajā dzīvē. Tā sāksi saskatīt arvien vairāk sakarību. Katru dienu vari izvilkt vienu kārti, bet tās var būt arī trīs kārtis par dažādām jomām – fizisko, garīgo, emocionālo. Svarīgi arī ne tikai paredzēt, kāda būs diena vai nedēļa, bet arī – ko darīt, lai tā uzlabotos, ja izvilktā kārts nav tik veiksmīga, kā gribētos. Tad var izvilkt otru kā papildinošo kārti un skatīties, ko darīt, lai to novērstu vai mīkstinātu. 

   

   

   

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē