Kuldīgas slimnīcas biroja administratore Ilze Broka pastāstīja, ka Dzemdību nodaļā veikts kosmētiskais remonts un telpu dezinfekcija, kā arī no atvaļinājuma atgriezīsies personāls.
Jau ziņots, ka Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) Kuldīgas slimnīcas Dzemdību nodaļā bija konstatējis vairākus salmonelozes gadījumus, tostarp jaundzimušajiem.
Publiski slimnīca pauda, ka nodaļas slēgšana saistīta ar vēlmi ļaut mediķiem pilnvērtīgi atpūsties un vienlaikus atsvaidzināt arī nodaļas fizisko vidi.
Citi lasa
Vienlaikus par iespējamiem higiēnas normu pārkāpumiem šajā nodaļā aģentūrai LETA pastāstīja kāds jaunais tēvs, kurš kopā ar sievu un jaundzimušo slimnīcā pavadījis vairākas dienas augusta beigās. Pēc slimnīcā pavadītā laika jaundzimušais esot saslimis ar salmonelozi. Abi vecāki gan nav sasirguši.
Vīrietis pieļāva, ka saslimšanas gadījumu varētu būt vairāk, kā arī pauda sašutumu, ka oficiāli paustais iemesls par nodaļas slēgšanu uz laiku ir remontdarbi un iespēja darbiniekiem atpūsties.
SPKC pārstāve Ilze Arāja norādīja, ka SPKC rīcībā ir apstiprināta informācija par desmit salmonelozes gadījumiem, tostarp astoņiem jaundzimušajiem, kas ir saistīti ar Kuldīgas slimnīcas Dzemdību nodaļu. Informācija iegūta no šī gada 22.jūlija līdz 30.augustam.
Pēc viņas paustā, daļa salmonelozes gadījumu tika atklāta, SPKC speciālistiem veicot epidemioloģisko izmeklēšanu un organizējot kontaktpersonu izmeklēšanu un novērošanu sadarbība ar slimnīcu un ģimenes ārstiem. Dzemdību nodaļā veikta vides paraugu laboratoriskā izmeklēšana.
SPKC pārstāve gan norādīja, ka epidemioloģiskās izmeklēšanas laikā nav iegūti pierādījumi tam, ka salmonellas uzliesmojums varētu būt saistīts ar slimnīcas pārtikas bloku, piena maisījumu vai kādu citu iespējamu riska faktoru vai citu faktoru, kas būtu saistīts ar pārtikas bloku.
SPKC sniegtā informācija liecina, ka inficēties ar salmonelozi var, arī nonākot tiešā vai netiešā saskarē ar inficētiem cilvēkiem (slimniekiem vai baktēriju nēsātājiem) vai viņa izkārnījumiem un piesārņotiem priekšmetiem, ja netiek ievērota nepieciešama piesardzība.
Tāpat inficēties var, kontaktējoties ar inficētiem dzīvniekiem, lietojot uzturā nepietiekami termiski apstrādātus dzīvnieku valsts produktus, kas satur salmonellas, kā arī lietojot uzturā tādus ēdienus, kas pagatavoti apstākļos, kur netiek ievērotas sanitārās normas.
Šī gada astoņos mēnešos Kuldīgas slimnīcas dzemdību nodaļā piedzimuši 377 bērniņi, kas ir tikpat, cik pērn šādā pašā laika posmā.
Slimnīca ir Kuldīgas novada un Aizputes novada pašvaldību kapitālsabiedrība.