• Kāpēc vannasistabā ūdens aukstāks?

  Ūdens
  Ievas Padomu Avīze
  Ievas Padomu Avīze
  17. oktobris, 2023
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Ko darīt situācijā, kad virtuvē pa silto krānu nāk gandrīz verdošs ūdens, bet vannasistabā, lai nomazgātos, tikpat kā nav nepieciešams atgriezt auksto krānu? Tas atsaucas arī uz rēķinu, jo mazgājoties sanāk patērēt gandrīz vai tikai karsto ūdeni, kas maksā nesalīdzināmi dārgāk.

  «Katra situācija, protams, ir jāizskata individuāli – jāveic karstā ūdens sistēmas pārbaude, lai konstatētu problēmas iemeslu un veiktu nepieciešamos darbus pilnvērtīgai karstā ūdens padeves nodrošināšanai,» uzsver Kvalitātes kontroles nodaļas vadītāja Elīna Silionova.

  Tāpēc, ja ir novērojamas problēmas karstā ūdens sistēmas darbībā, par tām obligāti jāinformē «Siltumserviss Rīga», zvanot uz diennakts klientu apkalpošanas centru pa bezmaksas tālruni 80000610 vai iesniedzot pieteikumu elektroniski mājaslapas www.siltumserviss.lv sadaļā Sazinies ar mums.

  Biežākie iemesli, kāpēc var būt karstā ūdens temperatūras svārstības starp virtuves un vannasistabas stāvvadiem, ir sekojoši:

  • vannasistabās ir uzstādīti dvieļu žāvētāji, kas patērē lielāku siltumenerģijas daudzumu, veidojas garāks cirkulācijas ceļš un notiek siltumatdeve no dvieļu žāvētāja, kas ietekmē karstā ūdens padeves temperatūru;
  • ūdens sastāvā ir kaļķis, dzelzs un citi ķīmiskie elementi, kas laika gaitā veido nogulsnes uz virsmām cauruļu iekšpusē, kā rezultātā ievērojami mazinās ūdens caurplūde stāvvados, karstā ūdens padeves spiediens un padeves temperatūra;
  • stāvvada izvietojums, karstā ūdens sistēmas konfigurācija un iespējamie siltuma zudumi.

  Ņem vērā!

  «Siltumserviss Rīga» veic siltumsistēmu uzturēšanu un remontdarbus tikai SIA «Rīgas namu pārvaldnieks» apsaimniekotajās ēkās.

  Projektu «Ziņas senioriem» finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par «Ziņas senioriem» saturu atbild Žurnāls Santa.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē