• Zemessardzes komandieris: Krievijas armijai nav skaidri politiskās vadības mērķi karā

  Karš Ukrainā
  Ziņu aģentūra LETA
  8. jūnijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Wikimedia
  Krievijas armijai nav skaidri politiskās vadības mērķi pret Ukrainu sāktajā karā, šorīt intervijā TV3 vērtēja Zemessardzes komandieris Kaspars Pudāns.

  Krievijas armija ir apjukusi, kādi ir kara mērķi, ko valsts politiskā vadība ir iecerējusi sasniegt. Virsniekiem ir grūti izskaidrot saviem karavīriem, par ko notiek cīņas, uzskata Pudāns, atzīmējot, ka Ukrainas pusē situācija ir pretēja – tur visiem ir skaidrs, ka karots tiek par valsts teritoriju atgūšanu.

  Pudāns atzīmēja, ka Ukrainas puse ir aktivizējusi uzbrukumus un Krievija jau pirms laika karā ir zaudējusi iniciatīvu.

  Pašlaik visai droši varot teikt, ka Ukraina ir uzsākusi pretuzbrukuma pirmo fāzi, kad notiek kaujaslauka sagatavošana un izlūkošana, atzīmēja Pudāns, vienlaikus uzsverot, ka viena no sadaļām veiksmīgam pretuzbrukumam ir maldināšana, tāpēc visa informācija par norisēm vai plāniem kaujaslaukā pašlaik jāvērtē kritiski.

  Kahovkas hidroelektrostacijas aizsprosta uzspridzināšana arī varētu būt Krievijas puses lēmums, kas tapis bažās par Ukrainas pretuzbrukumu, pieļāva Pudāns, atzīmējot, ka ieguvumi vismaz īslaicīgi no dambja sagraušanas ir Krievijas pusē, proti, viņi saīsina potenciālo frontes līniju, ļaujot koncentrēt militārās vienības.


  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Daba un Dzīvnieki

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Abonē