• Vācijas kanclers aptur «Nord Stream 2» gāzes vada sertifikācijas procesu

  Sabiedrība
  Ziņu aģentūra LETA
  22. februāris, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Ceps.eu
  Vācijas kanclers Olafs Šolcs otrdien paziņoja, ka viņš aptur gāzesvada «Nord Stream 2» sertifikācijas procesu, reaģējot uz Donbasa «republiku» atzīšanu.

  Šolcs pavēstīja, ka lūdzis Vācijas regulatoru apturēt gāzesvada izskatīšanas procesu.

  «Tas izklausās tehniski, taču tas ir nepieciešamais administratīvais solis, lai gāzesvadu nevarētu sertificēt un bez šīs sertifikācijas «Nord Stream 2» nevar sākt darbu," sacīja Šolcs.

  Vācija jau bija brīdinājusi, ka sankcijas, kas Krievijai tiks piemērotas gadījumā, ja tā uzbruks Ukrainai, ietvers arī gāzesvadu «Nord Stream 2».

  Baltijas jūras dzelmē izbūvētais cauruļvads ļaus Vācijai, kas ir Eiropas lielākā ekonomika, divkāršot dabasgāzes piegādes no Krievijas. Vācija uzstāj, ka lētā Krievijas dabasgāze tai nepieciešama, lai atteiktos no ogļu un kodolenerģijas izmantošanas.

  Taču šis projekts radījis bažas, ka varētu pieaugt Rietumeiropas valstu atkarība no Krievijas gāzes un ka Maskava spēs palielināt spiedienu uz Ukrainu, jo Eiropa būs mazāk atkarīga no gāzes tranzīta piegādēm caur Ukrainu.

  Pieaugot spriedzei Rietumu un Krievijas attiecībās, Šolcs savā pirmajā dienā amatā brīdināja par sankcijām pret «Nord Stream 2» gadījumā, ja Krievija uzbruktu Ukrainai.

  Gāzesvads tika pabeigts septembrī, bet Vācijas enerģētikas regulators «BNetzA» paziņojis, ka «Nord Stream 2» sertifikācija ilgs vismaz pusgadu.

  Vācijas ekonomikas, enerģētikas un klimata ministrs Roberts Habeks atzinis, ka gadījumā, ja nāktos piemērot sankcijas Krievijai, no tā ciestu arī Vācijas ekonomika.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē