• Uz sociālo rehabilitāciju – bez rindas

  Sabiedrība
  Ievas Padomu Avīze
  Ievas Padomu Avīze
  25. janvāris, 2023
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Unsplash
  Sociālās integrācijas valsts aģentūra (SIVA) šogad ir ieplānojusi 1730 budžeta vietas sociālajai rehabilitācijai cilvēkiem ar funkcionēšanas traucējumiem. Šobrīd uz šo pakalpojumu vispār nav rindas, tāpēc cilvēki, piesakot pakalpojumu, to var saņemt nekavējoties – uzreiz pēc lēmuma saņemšanas par pakalpojuma piešķiršanu.

  14 dienu ilgu rehabilitācijas kursu no valsts budžeta līdzekļiem var saņemt cilvēki ar funkcionēšanas traucējumiem darbspējīgā vecumā un pēc darbspējīgā vecuma, ja cilvēks strādā.

  Lai pieteiktos sociālās rehabilitācijas pakalpojuma saņemšanai, divu mēnešu laikā pēc medicīniskās rehabilitācijas kursa pabeigšanas pašvaldības sociālajā dienestā jāiesniedz iesniegums par pakalpojuma piešķiršanu, aizpildīta funkcionēšanas spēju pašnovērtējuma anketa, izraksts (kopija) par medicīniskās rehabilitācijas pabeigšanu, kurā ir ierakstīta rekomendācija sociālās rehabilitācijas pakalpojuma saņemšanai un norādīts tās saņemšanas mērķis. Sociālais dienests pēc dokumentu saņemšanas pārbauda, vai dokumenti ir iesniegti atbilstoši noteikumiem, un veic cilvēka pašaprūpes un mobilitātes spēju novērtējumu pēc Bartela indeksa, nosūta dokumentus SIVA. Aģentūra izvērtē saņemtos dokumentus, pieņem lēmumu par pakalpojuma piešķiršanu vai atteikumu un nosūta lēmumu cilvēkam un arī informāciju sociālajam dienestam.

  Projektu «Ziņas senioriem» finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par «Ziņas senioriem» saturu atbild «Žurnāls Santa».

  Ziņas senioriem

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē