• Trasa: Ja Putins panāks savu, Eiropai gaidāmas jaunas ciešanas

  Karš
  LETA--BBC
  27. aprīlis, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Wikimedia Commons
  Ja Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam izdosies sasniegt savus mērķus, Eiropai gaidāmas jaunas ciešanas, brīdina Lielbritānijas ārlietu ministre Liza Trasa.

  Valstīm, kas nosodījušas Krievijas iebrukumu Ukrainā, ir jādubulto savu palīdzību Kijivai, tai skaitā jānodrošina smagā bruņojuma, arī tanku un lidmašīnu, piegādes, lai apturētu šo agresiju.

  Putinam jāliedz iespēja paziņot par savu uzvaru karā Ukrainā, līdzīgi nedrīkst pieļaut izmantot šo karu kā katalizatoru jaunas pasaules kārtības izveidošanai.

  Ja Putins panāks savu, visai Eiropai gaidāmas jaunas, ārkārtējas ciešanas, bet sekas būs šausmīgas visai pasaulei.

  «Mēs vairs nekad nespēsim justies drošībā, tāpēc mums ir jābūt gataviem ilgam karam un jādubulto mūsu palīdzība Ukrainai,» norāda Trasa.

  Ministre mudina partnerus paraudzīties savās bruņojuma rezervēs, lai atrastu bruņojumu, ko varētu nosūtīt Ukrainai. Trasa arī aicina partnerus kāpināt ražošanu.

  Ministre plāno iezīmēt jaunu pieeju, kuras ietvaros Rietumiem aizsardzībai būtu jātērē vairāk līdzekļu.

  NATO, uzskata ministre, jākļūst par patiesi globālu organizāciju, bet ekonomiskā atkarība no valstīm, kam ir nosliece uz agresiju, jāsamazina līdz minimumam.

  «Teiksim atklāti, struktūra, kas iecerēta miera un labklājības nodrošināšanai, ir pievīlusi Ukrainu. Tāpēc mums ir vajadzīga jauna pieeja, kas apvienotu fizisko un ekonomisko drošību un spētu veidot spēcīgas globālās alianses, kurās brīvās valstis varētu justies pārliecinošāk,» norāda ministre.

  Karš Ukrainā

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē