• Navaļnijam prasa piespriest vēl 13 gadus cietumā

  Ārzemēs
  LETA--RFE/RL
  15. marts, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Aleksejs Navaļnijs
  Foto: Wikimedia
  Aleksejs Navaļnijs
  Krievijā valsts apsūdzības pārstāvji opozicionāram Aleksejam Navaļnijam otrdien saistībā ar apsūdzībām par krāpšanos un tiesneša apvainošanu prasīja piespriest 13 gadus cietumā un 1,2 miljonus rubļu (orientējoši 9800 eiro) lielu sodanaudu.

  Tiesa notiek Vladimiras apgabala Pokrovas pilsētas tiesā, kur Navaļnijs izcieš sodu citā lietā. Tā ir Maskavas Ļefortovas tiesas izbraukuma sēde.

  Šobrīd Navaļnijs atrodas vispārējā režīma kolonijā. Prokuratūras pārstāve precizēja, ka jaunajā lietā pieprasa brīvības atņemšanu stingrā režīma kolonijā.

  Apsūdzības puse par krāpšanos uzskata ziedojumu vākšanu Navaļnija dibinātā Korupcijas apkarošanas fonda (FBK) kontā un Navaļnija līdzgaitnieku privātajos kontos.

  «Līdzekļi tika vākti apzināti neizpildāmam mērķim – Navaļnija izvirzīšanai uz Krievijas prezidenta amatu,» tiesā būtību apsūdzībām krāpšanā skaidroja prokurors.

  No desmitiem tūkstošu cilvēku, kas ziedojuši Navaļnijam un FBK, kā cietušie figurē tikai četri, un viņi visi procesa gaitā atbalstīja apsūdzības pusi.

  Navaļnijs savu vainu neatzīst un apsūdzības uzskata par politiskām.

  Dienās, kad notika sēdes Navaļnija lietā, tiesnese Margarita Kortova sazvanījusies ar Krievijas prezidenta administrācijas darbinieku Jevgēņiju Vladimirovu, apgalvo Navaļnija līdzgaitnieks Ivans Ždanovs. Viņa rīcībā nonākuši dati par tiesneses telefonzvaniem.

  Karš Ukrainā

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē