• Labākā sleja tautas vērtējumā: Pēdējā cigarete

  Zelta spalva 2023
  Aivars Pastalnieks
  Aivars Pastalnieks
  5. februāris
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: No izdevniecības Žurnāls Santa arhīva
  Žurnāla «Klubs» galvenā redaktora Aivara Pastalnieka sleju ir grūti lasīt bez asarām. Tā uzrunājusi daudzu sirdis un saņēmusi ikgadējo izdevniecības «Žurnāls Santa» balvu «Zelta spalva» tautas balsojumā.

  Viņš nezināja, ka video redzēs miljoni un pats kļūs par varoni.

  Tā nebija pārpildīta arēna, bet konkrēta situācija konkrētā vietā, kur viņš viens ar cigareti, bet pretī iebrucēji ar ieročiem.

  Tagad daudzi, skatoties video, mēģina saprast, kas nolasāms viņa acīs. Skaidrs, ka tajās nav baiļu, iespējams, arī naida. Ir tikai mierīga, nesalaužama stāja. Viņš okupantu priekšā nekrita ceļos, nerāva nost savas valsts karogu no piedurknes un nelūdza žēlastību. Viņš nelūza, tikai pateica to, kas jāpasaka, un saņēma lodes.

  Ukraiņi, kas redzējuši šo video, saka – tā ir Ukrainas būtība! Neliekties!

  Gan šāvējs, gan filmētājs panākuši efektu, ko paši nav vēlējušies. Visa pasaule daudz uzskatāmāk ieraudzīja ­iebrucēju nožēlojamību. Bet viena mierīga karavīra seja vēl vairāk saliedēja Ukrainu. Viņš, necerot uz plašu publicitāti, to demonstrēja tikai dažiem orkiem, bet tagad par ukraiņu raksturu zina miljoni.

  Tikmēr vīrieši dažādās valstīs šo karavīra soli vērtē tā: dod, Dievs, tā aiziet no pasaules – dziļi ievelkot dūmu un nelūstot…

  Pēdējā cigarete sen apdzisusi, bet līdzās kādam kuģim, kurš aizsūtīts uz noteiktu vietu, karam ir jauns, ļoti dzīvs simbols.

   

   

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē