• Krievija uz fronti sūta 1940.gadu tankus

  Karš
  Ziņu aģentūra LETA
  23. marts, 2023
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Wikimedia
  Krievijas armija noņēmusi no glabāšanas un sākusi sūtīt no Tālajiem Austrumiem vidējos tankus T-55 un T-54, kas tika ražoti 40.gadu beigās un 50.gados, konstatējusi neatkarīgā analītiskā organizācija «Conflict Intelligence Team» (CIT), kuras rīcībā nonākušas fotogrāfijas ar šīs militārās tehnikas ešelonu.

  «Mēs uzzinājām, ka šis ešelons nesen devās no Piejūras novada Arseņjevas, kur atrodas 1295. Centrālā tanku rezerves un glabāšanas bāze,» pavēstīja CIT.

  «Pat novecojis tanks var būt noderīgāks par šāda tanka neesamību, bet mēs uzskatām, ka šo modeļu galvenie mīnusi ir tas, ka tiem nav attāluma mērītāju un ballistiskās aprēķināšanas iekārtu (nerunājot par uguns vadības sistēmu), primitīvi tēmekļi un (T-54 gadījumā) nepilnvērtīga ieroča stabilizācija,» skaidroja CIT.

  Tanku T-62 sūtīšana uz Ukrainas fronti konstatēta kopš vasaras, bet šī ir pirmā reize, kad tiek fiksēta tanku T-54 un T-55 noņemšana no glabāšanas režīma.

  Līdzās bruņumašīnu BTR-50 noņemšanai no glabāšanas režīma, kā arī kuģu zenītieroču uzstādīšana uz kaujas mašīnām MT-LB, tanku dekonservācija viennozīmīgi liecina par nopietnām problēmām attiecībā uz Krievijas karavīru apgādāšanu ar bruņutehniku, norāda CIT.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē