• Ķemeru Nacionālais parks aicina uz siena talku smiltāju zālājā

  Aktuāli
  Santa.lv
  Santa.lv
  23. jūlijs, 2019
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Publicitātes foto
  Turpinot Ķemeru Nacionālā parka jauno reindžeru iesākto darbu, Dabas aizsardzības pārvalde, ceturtdien, 25. jūlijā plkst. 10.00 aicina dabas draugus atvēlēt laiku un iesaistīties dabiskas pļavas atjaunošanas talkā Ķemeru Nacionālajā parkā.

  Iniciatīvas Daru labu dabai ietvaros plānotais pasākums šoreiz notiks neparastā vietā – smiltāju zālājā Klapkalnciema apkārtnē, pļavā, kas parasti ir apmeklētāju acīm slēpta un kur publiskas talkas līdz šim nav notikušas. Zālāja atjaunošanu šajā vietā pagājušā gada rudenī uzsāka Ķemeru Nacionālā parka jaunie reindžeri, atbrīvojot teritoriju no priedēm, kārkliem un bērziem. Šovasar pienācis laiks zāles pļaušanai un novākšanai, kas arī būs talkotāju galvenais uzdevums.

  “Šis darbs ļaus uzlabot dzīves apstākļus augiem un kukaiņiem, kuri mitinās tikai šāda veida dzīvotnēs, piemēram, retajam sarkanspārnu sisenim jeb parkšķim,” stāsta Ķemeru Nacionālā parka dabas izglītības centra Meža māja vadītāja Agnese Balandiņa. «Turklāt, darīsim to vietā, kas atrodas salīdzinoši tālu no Ķemeru Nacionālā parka ierastajām tūristu takām.»

  «Tā būs iespēja ne vien pielikt savu roku Latvijā strauji izzūdošo dabisko pļavu atjaunošanā, bet arī vienkārši pabūt dabā un fiziski izkustēties svaigā gaisā.»

  Pasākumā var piedalīties gan darba kolektīvi, gan ģimenes ar bērniem, gan jaunieši, kuriem darbošanās dabā varētu būt kas jauns vai sen aizmirsts.

  Dalību talkā nepieciešams iepriekš pieteikt pa tālruni 26424972. Nokļūšana talkas vietā tiks nodrošināta arī tiem individuālajiem interesentiem, kuriem nav sava transporta. Savukārt kopīgā darba noslēgumā varēs mieloties ar talkas zupu.

  Vairāk par iespējām iesaistīties iniciatīvā Daru labu dabai, kurā darbi piemēroti trīs līdz pat 50 cilvēku lieliem kolektīviem, var uzzināt iniciatīvas mājaslapā www.darudabai.lv.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē