• Kā izvēlēties saviem elektrības lietošanas paradumiem atbilstošāko piedāvājumu?

  Aktuāli
  Santa.lv
  Santa.lv
  4. oktobris, 2019
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Aizvien vairāk elektroenerģijas lietotāju izvērtē iespējas savu maksājumu samazināšanai, liecina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) šī gada pirmā pusgada tirgus apskata rezultāti. Lai palīdzētu iedzīvotājiem izdarīt vēl pārdomātāku izvēli, SPRK ir izstrādājusi indikatoru elektroenerģijas pakalpojuma sniedzēju novērtēšanai.

  “Pozitīvi, ka lietotāji kļūst izglītotāki un ir gatavi meklēt vēl risinājumus, kā gudrāk ietaupīt. Izvēloties elektroenerģijas pakalpojuma sniedzēju pēc internetā piedāvātajiem salīdzināšanas rīkiem, bieži nākas vilties rēķina saņemšanas brīdī. Diemžēl šie kalkulatori neņem vērā visus maksājuma ietekmējošos aspektus. Lai pārliecinātos par izvēlētā piedāvājuma izdevīgumu, nepieciešams atskaites punkts – salīdzinoša informācija par kopējo cenu līmeni elektroenerģijas tirgū. To ietver mūsu izstrādātais indikators,” skaidro SPRK Enerģētikas departamenta direktore Līga Kurevska.

  SPRK izstrādātais indikators jeb aprēķinātā vidējā svērtā cena lietotājam palīdz saprast, cik izdevīgs ir jau noslēgtais elektroenerģijas tirdzniecības līgums, kā arī – izvērtēt citu tirgotāju piedāvāto līgumcenu.

  Indikators iegūts, apkopojot elektroenerģijas tirgotāju datus – kopējos attiecināmos ieņēmumus izdalot ar realizēto elektroenerģijas apjomu. Aprēķins nodrošina vistuvāko tirgus situācijas atspoguļojumu, jo balstās uz pārbaudāmiem vēsturiskajiem datiem un ietver faktiskos datus par Latvijas lietotāju izvēlētajiem līgumu veidiem un patēriņa profilu.

  Savukārt, apkopojot datus no elektroenerģijas tirgus dalībnieku iesniegtās informācijas, “Nord Pool” biržas, Centrālās statistikas pārvaldes un pārvades sistēmas operatoru platformas (Baltic CoBa Dashboard), SPRK ir sagatavojusi apskatu par elektroenerģijas tirgus aktualitātēm šī gada 1.pusgadā ar lietotājiem būtiskākajiem rādītājiem. Drīzumā plānots sniegt šāda veida apskatu arī par dabasgāzes nozari.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē