Santa.lv
  • 06.09.2025
  • Braļukai, uzvara būs mūsu. Fani gatavojas svarīgajai Latvijas un Lietuvas spēlei

    Estere Jansone
    Foto: Sociālie tīkli
    Latvijas vīriešu basketbola izlase šodien Eiropas čempionāta astotdaļfinālā tiksies ar Lietuvas izlasi, Rīgā notiekot vēl trim astotdaļfināla spēlēm. Fani ir sākuši jau gatavoties lielajai spēlei – lietuvieši jau brīdina, ka uzvara būs viņu.

    Latvijas un Lietuvas izlašu mačs Xiaomi arēnā sāksies plkst.18.30, to tiešraidē pārraidot televīzijas kanālam TV3. Šī mača uzvarētāja savu pretinieci ceturtdaļfinālā, kas notiks otrdien, uzzinās svētdien Grieķijas un Izraēlas spēlē.

    Citās astotdaļfināla spēlēs Rīgā plkst.12 cīnīsies Turcija un Zviedrija, plkst.15.15 – Vācija un Portugāle, plkst.21.45 – Serbija un Somija.

    Fani ar nepacietību gaida izšķirošo spēli, publicējot sociālajos tīklos amizantus ierakstus.

     

    «Braliukai! Es tikai vēlos jums atgādināt – uzvara ir mūsu,» brīdina lietuvietis Paulius. 

     

     

     

     

    6. septembris, 2025. «Pārbaudi savu veselību pirms un pēc nopietnām Eirobasketbola spēlēm!» iesaka Normunds. 

     

    Visas spēles tiešraidē tiek translētas Go3 Sport kanālos.

    Latvijas basketbolisti turnīru Rīgā sāka ar zaudējumu Turcijai (73:93), ar 72:70 pārspēja Igauniju, ar 80:84 piedzīvoja zaudējumu mačā ar Serbiju, ar 78:62 pieveica Portugāli un ar 109:75 – Čehiju, A grupā ieņemot trešo vietu.

    Lietuvieši Somijas pilsētā Tamperē ar 94:70 pieveica Lielbritāniju, ar 94:67 – Melnkalni, ar 88:107 piekāpās Vācijai, ar 81:78 pieveica Somiju un ar 74:71 – Zviedriju, B grupā ieņemot otro vietu.

    Spēlē ar Serbiju Latvijas izlasē pēdas savainojumu guva uzbrucējs Andrejs Gražulis, kuram finālturnīrs ir beidzies. Spēlē ar Čehiju nepiedalījās arī mačā ar Portugāli savainojumu guvušais aizsargs Kristers Zoriks, bet ar spēlē pret Portugāli gūto savainojumu cīnās arī Artūrs Žagars.

    Lietuvieši ir palikuši bez viena no līderiem – savainotā Roka Jokubaiša, ar Zviedriju nespēlēja arī Tada Sedekerskis un Mareks Blaževičs, bet pēdējā grupas mačā potītes traumu guva arī Lietuvas izlases starta piecinieka aizsargs Marģirs Normants.

    Pārējās astotdaļfināla spēles notiks svētdien, kad tiksies Polija – ar Bosniju un Hercegovinu, Francija – ar Gruziju, Itālija – ar Slovēniju, bet Grieķija ar Izraēlu.

    Eiropas čempionāta finālturnīrā 24 izlases četrās grupās spēlēja Rīgā, Tamperē, Katovicē un Limasolā. Pa četrām labākajām grupu komandām kvalificējās izslēgšanas spēļu turnīram Rīgā, septembra pirmajā pusē noskaidrojot medaļu ieguvējus. Astotdaļfinālā tiekas A un B grupu, kā arī C un D grupu komandas.

    Latvijas izlases sastāvs:

    Mareks Mejeris (Klužas-Napokas U-BT, Rumānija), Kristaps Porziņģis (Atlantas Hawks, ASV), Dāvis Bertāns (Dubai, AAE), Dairis Bertāns (VEF Rīga), Rolands Šmits (Stambulas Anadolu Efes, Turcija), Klāvs Čavars (Baku Sabah, Azerbaidžāna), Rihards Lomažs (Klaipēdas Neptūnas, Lietuva), Andrejs Gražulis (Ankaras Turk Telekom, Turcija), Mārcis Šteinbergs (Manrezas Baxi, Spānija), Artūrs Kurucs (Lugo Rio Breogan, Spānija), Artūrs Žagars (Stambulas Fenerbahce, Turcija), Kristers Zoriks (Ļeidas Hiopos, Spānija).

    Lietuvas izlases sastāvs:

    Arns Velička (Braunšveigas Lowen, Vācija), Ažuls Tubelis, Gītis Radzevičs, Igns Sargjūns, Marģirs Normants (visi – Viļņas Rytas), Deivids Sirvīdis, Laurīns Birutis (abi – Kauņas Žalgiris), Jons Valančūns (Denveras Nuggets, NBA), Roks Ģedraitis (Belgradas Crvena zvezda, Serbija), Roks Jokubaitis (Telavivas Maccabi, Izraēla), Tads Sedekerskis (Vitorijas Baskonia, Spānija), Mareks Blaževičs (Bursas Tofas, Turcija).

    Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk