• «Balticom» piedzīvo kiberuzbrukumu: visos televīzijas kanālos pārraida 9. maija parādi

  Krievijas agresija
  Estere Jansone
  9. maijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Twitter/Dāvis Melnalksnis
  Telekomunikāciju uzņēmums «Balticom» piedzīvojis kiberuzbrukumu, tādēļ vairākos kanālos bija redzamas Krievijas 9. maija svinības. NEPLP apstiprina uzbrukuma esamību.

  Telekomunikāciju uzņēmuma Balticom klientus šodien pārsteigusi 9. maija parādes retranslācija, kuras pārraidīšana Latvijā ir aizliegta. Cilvēki sociālajos tīklos ziņojuši, ka pārslēdzoties no viena kanāla uz otru, redzama parāde no Maskavas.

  Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājs Ivars Āboliņš skaidro, ka uzņēmums Balticom ir piedzīvojis kiberuzbrukumu un zaudējis kontroli pār televīzijas retranslāciju. Rezultātā visās programmās bija redzama Kremļa rīkotā 9. maija parāde. Patlaban televīzijas pārraidīšana ir atslēgta un notiek apstākļu noskaidrošana.

  Šis īsā laikā ir jau otrais gadījums, kad kiberuzbrukuma rezultātā pie Latvijas skatītājiem nonāk Krievijas propagandas saturs. 17.aprīlī platformā «Tet» ukraiņu kanāla «Freedom» tiešraides laikā 20 minūšu garumā tika atskaņotas Krievijas mākslinieku dziesmas un propagandas klipi. Uzņēmumā «Tet» skaidroja, ka šāds televīzijas kanāla «Freedom» signāls ticis saņems no satelīta.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē