Rīgas domes pārstāvji ziņo, ka ir sākušies darbi pie jaunās gājēju pārejas izveides 13. janvāra ielā, kura ies pāri sešām brauktuves joslām. Rīgas domes deputāte un arhitekte Marta Kotello jauno gājēju pāreju pamato ar vajadzību nodrošināt iespēju ērti pārvietoties velosipēdistiem, invalīdiem ratiņkrēslos un māmiņām ar bērnu ratiņiem. «Esmu stiepusi pa trepēm uz tuneli riteni, tirgus maisus un bērnu ratiņus. Esmu gājusi uz autoostu darbdienā, četros naktī, kad apkārt neredzēja nevienu cilvēku, dziļi ievelkot elpu,» raksta Rīgas domes deputāte Mairita Lūse.
Tomēr autovadītāji par ieceri nav apmierināti – daļa skaidro, ka gājēju pāreja bremzēs mašīnu plūsmu uz jau tā noslogotās 13. janvāra ielas, bet citi iesaka veikt uzlabojumus tunelim.
«Kas bija vainas turpat blakus esošajam tunelim? Ja problēma bija ratiņkrēslu cilvēkiem, tad viņiem daudz drošāk bija pielāgot tuneli nevis prasīt doties pāri 6 joslu (3+3) ceļam pa «zebru»,» raksta Zigmunds. «Gājēju pārbrauktuve pāri 6 joslām? to Eiropa vispār atļauj?» raksta Rinalds.
Savukārt vēl daži rīdzinieki norāda, ka Rīgas domei svarīgāk būtu risināt Rīgas Siltuma paaugstināto tarifu jautājumu nekā veidot jaunas gājēju pārejas. «Viestur, ļoti, ļoti, rīdzenieks būdams,
gaidu Jūsu darbu RS tarifu lietā, lai man un vēl simtiem tūkstošu pilsētnieku nebūtu jāuztur Rīgas škeldinieku villas Malagā.
Šis ir cieņas un goda jautājums, esat vai neesat cienīgs mērs!» raksta televīzijas raidījumu vadītājs Aivis Ceriņš. «Viļņas mērs raksta, ka rīt pilsētā sākas apkures sezona. Zemākā cena starp Lietuvas lielākajām pilsētām. Viļņas iedzīvotājiem siltums ir 50% lētāks nekā rīdziniekiem. Jo cits klimats, vai ne?» ironizē kāds komentētājs.
Lasi izdevniecības «Žurnāls Santa» ✨ZELTA IZLASI✨










































































