• Āfrikas cūku mēris pagājušajā nedēļā konstatēts 18 mežacūkām

  Sabiedrība
  Ziņu aģentūra LETA
  11. jūlijs, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Attēlam ir ilustratīva nozīme
  Foto: Pixabay
  Attēlam ir ilustratīva nozīme
  Āfrikas cūku mēris (ĀCM) pagājušajā nedēļā Latvijā konstatēts 18 mežacūkām, liecina Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) publiskotā informācija.

  Saslimšana pagājušajā nedēļā konstatēta septiņām mežacūkām Ludzas novadā, tostarp trim mežacūkām Salnavas pagastā, divām mežacūkām Pasienes pagastā, kā arī pa vienai mežacūkai Lauderu pagastā un Pildas pagastā.

  Tāpat ĀCM pagājušajā nedēļā konstatēts trim mežacūkām Rēzeknes novadā – vienai mežacūkai Čornajas pagastā, vienai mežacūkai Maltas pagastā un vienai mežacūkai Nautrēnu pagastā, kā arī trim mežacūkām Tukuma novadā – divām mežacūkām Irlavas pagastā un vienai mežacūkai Džūkstes pagastā.

  ĀCM pagājušajā nedēļā konstatēts arī divām mežacūkām Jēkabpils novada Rubenes pagastā, divām mežacūkām Krāslavas novada Ezernieku pagastā un vienai mežacūkai Augšdaugavas novada Medumu pagastā.

  Tādējādi mežacūku populācijā ĀCM šogad Latvijā konstatēts kopumā 453 mežacūkām 24 novadu 115 pagastos. 

  Šogad līdz 8.jūlijam Latvijā konstatēts vairāk ĀCM gadījumu mežacūku populācijā nekā visā 2021.gadā kopumā, kā arī vairāk nekā visā 2020.gadā un vairāk nekā visā 2019.gadā.

  Savukārt kopš 2014.gada jūnija, kad Latvijā pirmo reizi tika reģistrēts ĀCM, vīruss konstatēts kopumā 6455 mežacūkām, tostarp 2014.gadā Latvijā ĀCM tika konstatēts 217 mežacūkām, 2015.gadā – 1048, 2016.gadā – 1146, 2017.gadā – 1431, 2018.gadā – 905, 2019.gadā – 430, 2020.gadā – 377, bet 2021.gadā – 448 mežacūkām.

  PVD iepriekš aģentūrai LETA skaidroja, ka konstatēto ĀCM gadījumu skaita pieaugums mežacūku populācijā saistīts ar mežacūku populācijas pieaugumu.

  LETA jau vēstīja, ka ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. ĀCM Ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.

  PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē