Aktrise Iveta Pole: Vīrietim un sievietei nav nemaz viegli būt kopā

Kādu brīdi šķita, ka aktrise Iveta Pole ir mazliet pazudusi, bet šogad viņai ir lomas pat divās jaunajās latviešu filmās. Nu jau divkārt apbalvotajā filmā Māsas Iveta ir tik sulīga un patiesa māte dzeguze, ka liekas – arī dzīvē viena tāda Alla joprojām slauka Centrāltirgū galdiņus!
Aiva Kanepone
Aiva Kanepone
Foto: no izdevniecības Žurnāls Santa arhīva (Linda Brīnums)

Pieturzīmes

•  Aktrise un režisore.
•  Dzimusi 1981. gada 11. janvārī Liepājā. 
•  Beigusi LKA Teātra fakultātes Liepājas teātra kursu un Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas Laikmetīgās fiziskās performances kursu.
•  Spēlējusi filmās Kolka Cool, Monotonija, Māsas, Ūdens garša un citās, kā arī seriālos Svešā seja, Viss pa jaunam, Tunelis un citos.
•  Saņēmusi Lielo Kristapu kā labākā aktrise par filmām Kolka Cool un Monotonija.
•  12 sezonas bijusi Jaunā Rīgas teātra aktrise, spēlējusi Liepājas un Valmieras teātrī, Ģertrūdes ielas teātrī un citur, piedalījusies arī performancēs. 
•  Iestudējusi diplomdarba izrādi Bee Mater, tagad iestudēs Raganu veseri, izrādi, kas stāsta par sievietes autentiskās būtības meklējumiem. 
•  Mamma meitai Martai (10).

Skaudri apjautu, ka būšana laimīgai ir tikai mans lēmums, kuram ir maz vai pat nekāda sakara ar ārpasauli.

Mēs sarunājāmies attālināti, jo Iveta šobrīd lielākoties dzīvo Berlīnē. Viņa audzina savu mīļo Martu un mazliet skumst pēc Latvijas. Pirms pieciem gadiem aktrisei bija jāaiziet no Jaunā Rīgas teātra, un tas bijis tumšs laiks, bet, iespējams, atraisījis daudz lielāku enerģiju un ilgas pēc radošā darba. Tagad Iveta pati iestudēs izrādi – tā būs performance par sievietes pirmatnējo būtību. 


– Kāda šobrīd ir tava dzīve? Tu dzīvo pa pusei Vācijā, pa pusei Latvijā? 
– Berlīnē esmu Martas dēļ. Kad sāku studēt Tallinā, Marta pārcēlās pie sava tēta – viņš ir vācietis – un sāka šeit mācīties skolā. Es braucu pie viņas, kad man bija brīvs laiks, un jautājums par to, ko darīšu, kad pabeigšu mācības, palika atvērts. Pēc tam Marta bija pieradusi te iet skolā un negribēja atkal visu mainīt, un man likās – ja esmu spērusi soli ārā no Latvijas, tad jāpamēģina padzīvot Berlīnē. Bet tagad esmu sapratusi, ka manas mājas ir Latvija, un labi es jūtos tur. Man ļoti pietrūkst draugu un mūsu mentalitātes!

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+