Santa.lv
  • 17.09.2025
  • Lembergs tiesā mēģina pāraudzināt Streipu: Izraidīt viņu nevaru, bet…

    Foto: Picture Agency
    Bijušais Ventspils mērs Aivars Lembergs tiesājas ar žurnālistu Kārli Streipu, kas nekautrējas politiķi dēvēt par noziedznieku. Streips par apsūdzību neskumst un sola arī turpmāk neturēt mēli aiz zobiem.

    Rīgas pilsētas tiesā pagājušajā nedēļā vajadzēja skatīt lietu, kurā Aivars Lembergs vēršas pret vairākiem medijiem un žurnālistu Kārli Streipu par nevainīguma prezumpcijas pārkāpšanu. Viņš neprasa materiālu kompensāciju, bet vēlas izteikumu atsaukšanu, atvainošanos un morālā kaitējuma atlīdzināšanu. Tiesa tika atlikta uz vēlāku laiku.

    «Streips apgalvo, ka esmu noziedznieks, lai gan es par tādu neesmu atzīts, nav stājies spēkā notiesājošs spriedums,» par tiesāšanās iemeslu žurnālam Privātā Dzīve teic Lembergs. Viņaprāt Streips neatzīst vispārpieņemtas cilvēka tiesības. «Viņš tās neieredz, neievēro un ir par totalitāriem režīmiem, kuri tādus neievēro. Tā ir tā lielākā nelaime,» teic ventspilnieks.

    «Būdams iebraucējs, viņš mēģina uzspiest Latvijai svešas vērtības, pret kurām tagad aktīvi iestājas ASV prezidents Donalds Tramps.

    Streips mani ienīst politisko uzskatu, seksuālās orientācijas un manas brīvdomāšanas dēļ,» pārliecināts Lembergs.

    Bijušais Ventspils mērs norāda, ka nevērstos tiesā, ja Streips viņu būtu aizskāris tikai vienreiz. «Viņš to dara apzināti un bieži. Kaut kā jāmēģina pāraudzināt, jo varbūt nākamreiz pret kādu citu viņš pievaldīs mēli. Streips ir iemaldījies Latvijā un mani dziļi aizskar kā cilvēku, kas balsojis par Latvijas neatkarību. Uzskatu, ka tādi ārzemnieki izraidāmi no Latvijas, jo ir kaitīgi un darbojas pret neatkarīgas Latvijas pamatvērtībām. Izraidīt gan viņu nevaru. Varu tikai iesūdzēt tiesā,» pikti pavēsta Lembergs.

    Kārlis Streips.
    Kārlis Streips.

    Žurnālists Kārlis Streips par izveidojušos situāciju teic: «Ar šo mazo, niķīgo deputātiņu esmu labi pazīstams jau kopš pērnā gada decembra, kad bija iepriekšējā tiesas sēde.

    Šī nav pirmā reize, kad viņš tiesā ņerkstējis par to, ko esmu par viņu teicis. Parasti tiesa saka, lai neākstāmies un ejam prom.

    Ar to viss arī beidzas, bet šajā gadījumā acīmredzot tiesnese nolēmusi rīkoties citādāk,» spriež Kārlis. Viņš stāsta, ka raksta komentārus Latvijas Avīzē un vada raidījumus TV24. «Pieļauju, ka abās vietās esmu par Lembi runājis. Vienmēr, kad viņš ākstās, piemēram, ar domu, ka NATO ir tas pats, kas padomju okupācija, man par to ir šis tas sakāms. Neesmu cilvēks, kas tur mēli aiz zobiem,» norāda Streips.

    Tiesāšanās žurnālistu nebiedē. Savu izteikumu dēļ viņš tiesājies arī agrāk. «Bija tāds ultranacionālists Aivars Garda. Viņam bija tikpat ultranacionālas meitenes, kuras reiz nosaucu par kazām. Viņas mani iesūdzēja tiesā par goda un cieņas aizskaršanu. Tas aizgāja līdz pat Augstākajai tiesai, kas lēma par labu man un lika viņām man samaksāt 200 latus,» atminas Streips.

    Plašāk lasiet jaunākajā žurnāla Privātā Dzīve numurā!

    • Jumpravas mūziķis Aigars Krēsla apprecas 62 gadu vecumā
    • Miljonārs Zuzāns pēc kāzām noslēdz laulību līgumu
    • Maestro Pauls atklāj savas lielākās bailes
    • NBA superzvaigzne Jokičs uzdzīvo Rīgas naktsklubā
    • Reiniks Amerikā krietni notievējis
    Privātā Dzīve nr37/2025

    Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk