• 55 gadu vecumā miris «UgunsGrēka» aktieris un Aijas Dzērves jaunības mīlestība Ivars Lūsis

  Sēru vēsts
  Marta Kalniņa
  Evija Kalnbērza
  8. aprīlis
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Ivars Lūsis.
  Foto: Daugavpils teātra arhīvs
  Ivars Lūsis.
  Par aktiera un režisora Ivara Lūša nāvi pirmdien paziņoja Daugavpils teātris. «Šodien mēs zaudējām ne tikai brīnišķīgu kolēģi un talantīgu mākslinieku, bet arī tuvu cilvēku un domubiedru,» vēstīts sēru paziņojumā.

  Sāpīgs zaudējums Daugavpils teātrim

  Ar Daugavpils teātri aktīva sadarbība Ivaram Lūsim kā režioram bija jau vairāk nekā desmit gadus.  Pirms diviem gadiem Ivars oficiāli pievienojās Daugavpils teātra kolektīvam. Ivars bijis ne tikai talantīgs režisors, bet arī lielisks aktieris.  Daudziem spilgtā atmiņā paliks viņa tēlojums Daugavpils teātra ģimenes drāmā «Īpaša suga». Viņš spēlēja arī šajā ziemā tapušajā komēdijā «Sniega gūstā».

  Pērnā gada rudenī Ivars ar lielu aizrautību ķērās pie jaunās aktieru paaudzes skološanas

  kā aktieru kursa vadītājs un pasniedzējs Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolā.  Viņa dzīve aprāvās nepiedodami agri.

  No Liepājas teātra direktora par un zirgu puisi seriālā

  Ivars par aktieri izmācījās Liepājā. Strādājis gan Liepājas, gan Jaunajā Rīgas, gan Valmieras Drāmas teātrī. 2006. gadā pat kļuva par Liepājas teātra direktoru. Lūša 2008. gada izrāde «Bērniņi» Liepājas teātrī saņēma piecas Spēlmaņu nakts nominācijas, tostarp – Gada dramatiskā teātra izrāde.

  Juris Millers un Ivars Lūsis.
  Juris Millers un Ivars Lūsis.

  Taču TV skatītāji Ivaru Lūsi iepazina kā zirgu puisi Krisu seriālā «UgunsGrēks». Superpopulārajā latviešu seriālā viņš bija nokļuvis nejauši. Pāris gadu pēc aiziešanas no Liepājas teātra direktora amata kādu brīdi bijis bez darba, tad pārcēlies uz Rīgu un sācis strādāt par tirdzniecības aģentu. Kādu dienu burtiski saskrējies ar režisori Intu Gorodecku, ar kuru bija jau strādājis, filmējoties kinolentē «Liepājas blūzs». Režisore meklējusi seriālam zirgu puisi, un Ivars tieši tolaik bija ataudzējis garus matus. Viņa paziņojusi, ka tieši tādu arī meklējot. «Inta mani uzreiz pabrīdināja: tikai neej pie friziera!» tolaik sarunā ar žurnālu «Privātā Dzīve» atminējās Ivars. Viņam ļoti paticis darboties ar zirgiem, lai gan dabūjis seriālā sajust arī zirga zobus.

  Dzīve savedusi ar talantīgām sievietēm

  Savulaik arī savu otro pusīti Ivars izvēlējies no teātra vides. 90. gadu beigās, kad Ivars strādāja Valmieras Drāmas teātrī, viņš ieskatījās jauniņajā Aijā Dzērvē, kas tolaik vēl mācījās Valmieras ģimnāzijas klasē ar teātra novirzienu. Aija tolaik piedalījās arī Valmieras Drāmas teātra izrādēs. Abi kopā nodzīvoja astoņus gadus.

  «Mums nebija nekāda itāliešu šķiršanās, traukus neplēsām. Joprojām mums ir normālas, cilvēcīgas attiecības,»

  pirms 14 gadiem stāstīja Ivars. Tolaik viņš jau bija  kopā ar aktrisi Jūliju Ļahu, kas savulaik no Daugavpils teātra pārnāca uz Liepājas teātri. «Strādājām kopā Liepājas teātrī, un pienāca brīdis, ko ar prātu nevar saprast, kāpēc viens otram iepatikāmies,» stāstīja aktieris.

   

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē