• Sējam puķes ārā… janvārī. Kas ir ziemas sēšana?

  Dārzs
  Egita Galiņa
  23. janvāris
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Unsplash
  Ja no dēstu audzēšanas līdz šim atturējis laba apgaismojuma, vietas trūkums vai, tieši pretēji, pavasarī uz palodzēm nav neviena brīva stūrīša, iespējams, to vismaz daļēji var risināt ar ziemas sēšanu.

  Praktiski tas notiek tā, ka gada aukstajos mēnešos (janvāris, februāris) caurspīdīgus vai gaišus plastmasas traukus ar noskrūvējamu korķi pārgriež uz pusēm, sapilda ar dēstu audzēšanai paredzētu substrātu, iesēj sēklas, aizlīmē un līdz pavasarim atstāj ārā, traukus novietojot saulainā, no vēja pasargātā vietā bez jumta pārseguma, piemēram, gar siltumnīcas ārmalu.

  Uzreiz gan jāsaka, ka ziemas sēšanas metode neder visiem augiem. Siltumu mīlošās puķes un dārzeņi diez vai būs mierā ar šādiem skarbiem augšanas apstākļiem. Taču ir sēklas, kurām dīdzību uzlabo sēklu stratificēšana jeb to pakļaušana zemai gaisa temperatūrai, mākslīgi radot pārziemošanas efektu. Ar tām gan ziemas sēšanas projekts var nest auglīgus rezultātus.

  Izmantojot ziemas sēšanas metodi, iespējams izaudzēt aukstuma norūdītus stādus, kurus maijā, uzreiz pēc salnām, izstāda dobē.

  Vairāk lasi portālā Santa+!

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē