• Kāpēc peoniju krūms gāžas uz visām pusēm?

  Dārzs
  Ievas Padomu Avīze
  Ievas Padomu Avīze
  14. jūnijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: demm28 / Shutterstock
  Jautā lasītājs: «Manam lielajam peoniju krūmam šogad daļa lakstu sakrituši gar zemi. Kāpēc tā, un kā peonijai palīdzēt?» Izrādās, ka šo problēmu var izraisīt gan slimība, gan pārlieku centīga mēslošana.
  • Ja izgāzušies dzinumi, rūpīgi jāizpēta, kas tam varētu būt par iemeslu. Vispirms jāapskata dzinumi pašā apakšā, kur tie aug ārā no zemes.
  • Ja dzinuma apakšā redzams brūnējums, tas vēsta, ka peoniju apsēdusi pelēkā puve – tās skartajā vietā dzinumam zudusi noturība, tāpēc tas izgāzies. Lai puvi apkarotu, dzinumi jāapstrādā ar kādu no preparātiem, kas paredzēti sēnīšu slimību apkarošanai, – tie meklējami dārzkopības veikalos. Apstrādāt vēlams arī veselos dzinumus, jo sēnīšu slimības izplatās ar sporām, turklāt ātri. Vienkāršāk pelēko puvi ir pamanīt agri pavasarī, kad dzinumi tikko sākuši augt: nereti var novērot, ka daļa no tiem tā kā vīst, tā kā netiek citiem līdzi augumā – nereti tas ir pelēkās puves dēļ, un tad slimības skartie dzinumi jāizgriež, bet atlikušie veselie jāmiglo. Vēlāk vasarā sēnīšu slimības vairāk aktivizējas karstā, sutīgā laikā un arī ilgstošās lietavās, tāpēc šajos brīžos peonijas jāuzmana rūpīgāk.
  • Peoniju cera izgāšanos var veicināt arī pārmērīga mēslošana ar slāpekli – tā iespaidā dzinumi aug strauji un nesabalansēti un, kaut gan leknāki, vienlaikus ir arī nenoturīgāki. Tādā brīdī, ja vēl palīdz spēcīgāki lieti un vēji, stādījumi var nopietni izgāzties. Ja tā noticis, labākais variants ir veikalos iegādājamie speciālie riņķi, kurus apliek ap ceru, un tie palīdz augam noturēties. Otrs variants: ar aukliņu piesiet pie glītiem mietiņiem.

   

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē